X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dětský ráj
Mláďata na statku

Mláďata

Fotoshow mládata

„Není sladké!“ - Toto zvolání je pravidelne slyšet v dobe Velikonoc na jihotyrolských statcích. Na jare je tu všechno obzvlášt roztomilé. Všude to pípá, knourá a mnouká, když zvírata ze statku predstavují své potomky.
V naší Fotoshow mužete obdivovat malé zvírecí obyvatele.
Kure se rychle ucí

Kure se rychle ucí

Sotva se vylíhlo, už je tak roztomilé: kurátka mají hebké operení. Když jim jsou asi ctyri mesíce, pokouší se malý kohoutek o kokrhání.
První krucky králíka

První krucky králíka

To je ale námaha! První krucky-skoky stojí mláde s dlouhýma ušima hodne sil. A pritom se dá tak krásne odpocívat v ruce u malé návštevnice statku.
Kuzle se rádo mazlí

Kuzle se rádo mazlí

I když porád mecí, takové pohlazení delá malému kuzleti moc dobre - když se k nemu zrovna neskloní táta kozel nebo máma koza.
Kote ze statku poznává svet

Kote ze statku poznává svet

Kde je myš? Kotata se rodí slepá. Ale asi už po jednom týdnu zacnou oci otvírat a po pár dalších týdnech je na rade první poznávací túra. Deti jako partáci na hraní jsou vítány.
Klubko vlny je v klidu

Klubko vlny je v klidu

Heboucké a snehobílé: jehnátka se jim ríká až do pul roku. Od jednoho roku už dodávají rodine ze statku vlnu a mléko. Navíc slouží jako sekacky na trávu - štavnatou trávu totiž mají nejradeji.
Vstávej telátko

Vstávej telátko

Krávy se rodí už hotové se vším všudy: s otevrenýma ocima, silnými nohama, na které se dokonce brzy po narození samy postaví. Telátka ocení podrbání na hlave.
Drzé štene

Drzé štene

Na ty se nikdo nemuže zlobit: malým ulicníkum se promíjí rozkousnuté papuce nebo ušpinená pohovka. Malí i velcí roztávají pri pohledu na ustarané vrásky, velké oci a srdecné „haf“.
Láska ke koním

Láska ke koním

Malí poníci nebo hríbátka by si meli co možná nejdríve zacít zvykat na lidi, nejlépe opatrnými dotyky. Jen tak muže vzniknout prátelství na celý život. Jezdit se však na koních smí, až když jim jsou tri roky.