X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Pohybové hry

Kráva bucí

Kráva není fialová
Vek: od 3 let
Minimální pocet hrácu: 5

Tuto veselou hru je možné hrát doma i venku.
Vedoucí hry pošeptá každému díteti jméno jednoho zvírete. Zároven dá - podle velikosti skupiny - vždy dvema nebo trem hrácum stejné jméno, které deti nesmí prozradit.
Na znamení vedoucího hry se deti zacnou pohybovat krížem krážem místností nebo zahrady. Pri tom vydávají zvuky svého zvírete a hledají spoluhráce predvádející stejné zvíre. Když se to detem povede, chytnou se za ruce a hledají dál. Hra trvá tak dlouho, až se všechna stejná zvírata navzájem najdou a nikdo nezustane sám. Hra se stává težší, když deti hrají se zavrenýma nebo zakrytýma ocima.

Skákání v pytlích

Skákání v pytlích: pohybová hra v prírode
Vek: od 5 let
Hráci: nejméne 2
Materiál: plastové nebo jutové pytle

Každý hrác si vleze do jednoho pytle, který si pretáhne až k bokum, pevne drží jeho okraje. Postaví se vedle sebe na start a vyrazí na trat po odstartování.
Cíl: Kdo jako první zdolá zvolenou trat v délce od 10 do 20 metru a nevypadne, vyhrává.

Chyt a vysvobod

Chyt a vysvobod
Vek: od 4 let
Hrácu: cím více, tím je hra napínavejší

Dospelý nebo nekteré z detí chytá ostatní. Koho plácne, musí se posadit na zem. Jiné díte muže sedícího vysvobodit tím, že se ho dotkne a zavolá, že je „volný“ . Hra se stává napínavou, když už nekolik detí sedí na zemi a zbývá jen pár tech, kterí je mohou vysvobodit. Když chytající dopadne všechny, hra koncí.

Kdo se bojí cerného muže?

Cerný muž
Vek: 4-12 let
Nejmenší pocet hrácu: 4

Hrác predstavující „cerného muže“ stojí na jedné strane hracího pole, skupina ostatních na druhé strane. „Cerný muž“ položí otázku: „Kdo se bojí „cerného muže?“ Skupina odpovídá: „Nikdo!“ „Cerný muž“ na to odpovídá: „Ale kdo se zacne bát?“ Skupin odpovídá: „Tak utíkejme pryc!“ Celá skupina se rozbehne, všichni jak jen mohou, na druhu stranu. „Cerný muž“ beží opacným smerem a snaží se chytat hráce, kterí mu pak budou pomáhat.
Hra se opakuje porád dokola, až zbude poslední hrác. Ten se stane novým „cerným mužem“.

Vodní hra - Co je to?

Vodní hry
Vek: Deti, které umí plavat
Hru lze hrát ve velkém nafukovacím bazénku, na koupališti nebo u jezera.

Každé díte si vymyslí jedno zvíre, které všichni ostatní znají. Každý musí postupne predvést své zvíre ve vode. Ostatní hádají, co je to za zvíre.

Príklady:
Kroutí se jako had
Skáce jako žába
Pádluje jako kachna
Batolí se jako tucnák
Koupe se jako slon a stríká z chobotu
Cválá jako kun
Cáp delá dlouhé kroky okolo vody