X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dětský ráj
Tipy pro rodiče
Cestování autem

Cestování autem

Návštevníci Jižního Tyrolska prijíždejí na dovolenou nejcasteji autem. Predevším z toho duvodu, aby mohli podnikat výlety do okolí.
Dlouhé cestování je nárocné predevším pro deti. Deti bývají netrpelivé a vyžadují zábavu. Nabízíme vám nekolik tipu, které zpríjemní dlouhou cestu autem na dovolenou:

 • Delejte prestávky:
  Každé dve hodiny zastavte a udelejte si ctvrthodinovou prestávku. Natankujte pri ní cerstvý vzduch do plic, vystupte z auta a pohybujte se.
 • Zábava:
  Cím lépe zabavíte deti, tím rychleji cesta utece. Do auta pribalte vhodné hracky (napr. obrázkové knihy, sešity s úkoly) a nezapomente ani na nahrávky oblíbených pohádek.
 • Jídlo:
  Na svacinku jsou ideální lehce stravitelné potraviny. Nesmejí chybet ovoce, zelenina a celozrnné produkty. Organismus se jimi nasytí, a nezatíží. Výborne se hodí naporcované ovoce, jablka, banány, jahody nebo mrkev.
 • Pití:
  Pijte velké množství vody bez bublinek, neslazených bylinkových nebo ovocných caju anebo zredených štáv. Zdravé a vhodné pro zpestrení pití jsou ovocné a zeleninové štávy.
 • Oblecení:
  Oblecte se vhodne podle rocního období a teploty! Pamatujte na pohodlné a volné oblecení.


Zkuste se vyhnout cestování na zacátku nebo konci prázdnin. Pokud je to možné, vyrážejte na cestu v noci. Deti první cást cesty prospí, je menší hustota dopravy a tak prijedete dríve do svého cíle. .

Ve velkých vedrech se vyvarujte prímému slunci, ale také pruvanu, pamatujte na ochranu proto slunci. Nejezdete proto s otevrenými okny nebo s naplno bežící ventilací. Muže mít za následek nachlazení a zrovna to na své dovolené vubec nepotrebujete.
Nezapomínejte: ubrousky a sácky na odpadky mejte vždy pri ruce.

Prejeme vám príjemnou zábavu pri plánování vaší dovolené, pekne prožité spolecné chvíle a hodne odpocinku. Dobre pripravené cestování s detmi muže být velmi krásné.