X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dětský ráj
Tipy pro rodiče
Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku

Odhalte jihotyrolský svet sedláku

V zeleninové zahrádce u selky
Uprostred prírody budete hledat odpocinek, každodenní práci na statku uvidíte zblízka, budete si pochutnávat na lahodných produktech z rukou sedláku a selek, s nejedním zvíretem se skamarádíte: Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku je zábavou!
Zážitek to je v každém rocním období. Na jare se už procházíte s krátkým rukávem a užíváte si slunícko, zatímco bílé vršky stále ješte pripomínají zimu. V léte rádí deti v sene a dospelí si doprávají klidné odpoledne pod jablonemi. Zlatý podzim nabízí turistum grandiózní výhledy na nedotknutou flóru a faunu. A v zime se už sportovní lyžar teší na idylický krb ve svetnici.
Dívka žonglující s jablky
Znalci Jižního Tyrolska už dlouho vedí, že na Dovolené na statku se není nutné zríkat komfortu a nechybí jí ani styl. Práve naopak: Jihotyrolské statky musí procházet kontrolami a následne dostávají klasifikaci v podobe urcitého poctu kytek.

V Jižním Tyrolsku jsou také specializované statky: Existuje celkem devet ruzných kategorií - Dovolená na biostatku, Dovolená na statku vhodném pro alergiky, Dovolená na statku s jízdou na koni, Dovolená na historickém statku, Vitální dovolená na statku nebo samozrejme také Statky pro rodiny - všechny jsou uzpusobené speciálním potrebám dovolenkáru.

Pro rodiny s detmi neexistuje lepší dovolená. Statek predstavuje pro malé návštevníky ryzí dobrodružství a neustále nabízí nová prekvapení. Obcas zakopnou a spadnou do hromady hnoje, rádí v seníku a náhle se ocitnou kráve z ocí do ocí. Vetší mohou pomáhat sedlákum ve stáji a pri trošce štestí se stanou svedky narození nekterého z mládat. Dovolenkári umí ocenit atmosféru na statcích. Pohostinnost je tu na prvním míste. Zacíná už pri snídani s domácími produkty, jako jsou špek, cerstvé horské sýry, med a marmeláda nebo chléb práve vytažený z pece. Díky svému tradicnímu zpusobu života jsou sedláci a selky pro lidi z mesta symbolem klidu. Kdo hledá rodinné prostredí, cítí se tu brzy jako doma, což dokazuje také velký podíl hostu, kterí se sem pravidelne vracejí. Dovolené na statcích v Jižním Tyrolsku se odehrávají na „opravdových“ statcích, nejedná se o nejaké napodobeniny. Ubytování pod znackou „Roten Hahn“ mohou nabízet jen statky, které tuto službu nabízejí výhradne v rámci svého privýdelku. Každý statek muže mít maximálne ctyri apartmány nebo šest pokoju k pronájmu. Tím je garantována autenticita a puvod.

Tradice a kultura je v Jižním Tyrolsku živá. Na statcích je patrná také ruznorodost Jižního Tyrolska. Mužete si vybírat mezi malými organizacemi s chovem dobytka, pestováním ovoce nebo s vinohrady. Ponorte se do selské reality této zeme. Tady strávíte prázdniny podle vašeho gusta!
Krása krajiny uprostred horské kulisy Alp a 300 slunecných dnu v roce delají z této destinace ideální dovolenkovou zemi s ruznými sportovními možnostmi. Dovolená na statku je ve znamení vecerní únavy, vycerpání a také štestí - 365 dní v roce.