X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dovolená na statku
Tipy na dovolenou
Jihotyrolská boční údolí

Nejstarší boční údolí Jižního Tyrolska

Poznejte stará bocní údolí se statky Roter Hahn

Malá jihotyrolská údolí jsou málo známá, a proto dávají návštevníkum možnost poznat puvodní charakter této zeme. Daleko od vetších mest se dodnes intenzivneji než kde jinde dodržují stovky let staré tradice a zvyky. Nekteré statky leží v naprostém klidu na konci údolícek.
Hosté mohou sedláky doprovázet pri spolecné túre smerem k horské pastvine - Alm nebo mohou prihlížet pri dojení krav a pri zpracování mléka na jemné sýry . Požitkári mohou ochutnat další produkty ze statku , jako jsou cerstve upecený chléb, vyuzený špek, domácí marmeláda nebo štávy. Hosté si tu v klidu užívají nefalšovaný svet sedláku a mohou zároven podle chuti poznávat divokou prírodu.

Neznámé Jižní Tyrolsko: Slepá ulička do venkovské idyly

Nejlepší najihotyrolských bočních údolích je skutečnost, že tady něco končí: městská civilizace, silnice a transportní doprava. Díky tomu se přírodní slepé ulice, jako jsou Pfunderer Tal na severu země, Gsieser Tal s výhledem na Dolomity nebo Schnalstal, Matscher Tal a Langtauferer Tal ve Vinschgau, dochovaly svůj původ a návštěvníkům zaručují absolutní klid ve fascinující krajině. Například údolí Sarntal nad Bolzanem je známé kosodřevinami, které voní široko daleko. Tauferer Ahrntal na slunečné straně Zillertalských Alp je obklopen více než 80 třítisícovkami. A 2000 let staré modříny v údolí Ultental u Merana jsou nejstaršími jehličnany v Evropě, s obvodem kmenu sahajícím k osmi metrům. Stále více zón bez aut - jako například vesnice Pfelders v údolí Passeiertal - jsou zárukou toho, že tyto přírodní zázraky nezmizí.

> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Pfunderer Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Gsieser Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Schnalstal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Matscher Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Langtauferer Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Sarntal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Ultental
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Tauferer Ahrntal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v Pfelders