X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Dovolená v Eisacktalu

Jihotyrolský Eisacktal - slunce a dobré jídlo

Kdo prijíždí od Brenneru, má už za sebou tento nejnižší prusmyk Alp a sjede z dálnice smerem na Sterzing, se ocitá se v regionu Eisacktal. A muže tu strávit své prázdniny podle chuti a nálady na nekterém z mnoha pohostinných statku nabízejících „dovolenou na statku“ .

Horní (Oberes) Eisacktal: rozmanitá krajina.
Po vydatném spánku na statku se o správnou náladu postará mnoho zajímavých míst, které stojí za zhlédnutí. Zacíná to už u Sterzingu. Mestecko spojené se šlechtickým rodem Fuggeru pritahuje zájemce o kulturu a milovníky procházek. Vlevo a vpravo okolo mesta se otevírá turistický ráj s charakteristickými statky.
Kdo chce, muže si ješte na statku sednout na kolo a po nové cyklistické stezce sjíždet pohodlne smerem na jih. Na své ceste bude míjet kulturní krajinu, pro kterou je typický chov dobytka, se spokojenými krávami a štavnatou trávou.

Brixen: Samá lahudka.
Obraz krajiny se rychle mení, jakmile se otevre kotlina Brixenu, kde najednou režii prebírají stráne s vinohrady a pekné sady plné ovoce .
Krajina okolo Brixenu se obzvlášt hodí pro toho, kdo si chce užívat srdecnou atmosféru v útulných selských svetnicích a ochutnávat místní lahudky. Na podzim se tady nachází centrum slavností „Törggelen“. V údolí Eisacktal má tento starý zvyk svuj puvod.

Dolní (Unteres) Eisacktal: Radost z turistiky a zážitky na snehu.
Také v dolní cásti údolí Eisacktal s jeho magickými bocními údolími a slunecnou náhorní plošinou ceká na milovníky pohybu, kterí tráví dovolenou na statku, opravdový ráj. Napríklad na horské pastvine Villanderer Alm , k níž patrí nádherné výhledy kolem dokola na Eisacktal, nebo v nedotknutém údolí Villnösstal s horskými vrcholky na dosah - fascinující je vedle nádherné krajiny také peclive dochované selské dedictví.
Mezi tolika zajímavostmi není lehké vybírat. Jedno je však jisté: Návšteva v jihotyrolském Eisacktalu s jeho cetnými a útulnými statky se vždy vyplatí.

Tipy pro Eisacktal

Katedrála v Brixenu
Pamětihodnosti
Klášter Neustift, staré město a podloubí v Brixenu, katedrála Brixner Dom, hrad Rodenegg, Fane Alm ve Valsu (stará vesnice na horských pastvinách), Rudolf-Bacher-Museum v Natz, klášter Säben, hrad Trostburg u Waidbrucku, zámek Velthurns, kostelík St.-Johann-Kirchlein v Ranui/Villnöß, Dreickirchen Barbian, staré město ve Sterzingu, hornické muzeum Landesbergbaumuseum v Ridnaun, poutní místo Maria Trens, hrad Reifenstein

Zajímavé turistické cíle
Lüsner Alm, Peitlerlofel, Plose, stezka Pfunderer Höhenweg, Rodenecker Alm, Seefeldseen, Altfaßtal-Runde, Gitschberg, Adolf-Munkel-Weg, přírodní park Puez-Geisler, Villanderer Alm, Radlsee, Barbianer Alm, Gilfenklamm, Rosskopf, Hochfeiler im Pfitschertal, Wilde Kreuzspitze, Pflerscher Höhenweg

Lyžařské oblasti
Plose-Brixen, Jochtal-Vals a Gitschberg-Meransen, Ratschings-Jaufen, Rosskopf-Sterzing a Ladurns-Gossensaß

Pro běžkaře
Brixen-Würzjoch, Lüsen, Meransen, Vals, Pfitsch, Ridnaun a Pflersch

Dovolená na statku v Eisacktalu
> Apartmány v Eisacktalu
> Pokoje k pronájmu v Eisacktalu