X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Hochpustertal: Opravdu velké zážitky

5 duvodu, proc strávit dovolenou na statku v údolí Hochpustertal:

Horský statek v údolí Hochpustertal

1 Vysoko nahore

Vesnice v údolí Hochpustertal leží v nadmorské výšce 1.000 až 1.500 metru, horské statky sahají ješte výše, i pres 1.700 metru.
 
Pragser Wildsee

2 Nádherná hra slunecních barev

Neexistuje mnoho míst, kde by bylo možné nacerpat tolik síly jako pri pohledu na Dolomity. Když se do jihotyrolského horského symbolu oprou první slunecní paprsky, nebo vecer, když se zapadající slunce zrcadlí v jezeru Pragser Wildsee!
Drei Zinnen v Sextenských Dolomitech

3 Nejkrásnejší hory sveta

Skalní skupina Drei Zinnen se svou typickou svetlou barvou patrí k nejznámejším v Alpách. Slavné výstupy tu podnikla rada horolezcu.
Ferraty v údolí Hochpustertal

4 Svedkové pohnuté minulosti

Príznivci ferratových túr se mohou vydat po stopách vojáku, kterí bojovali v Alpách behem první svetové války. Cetné chodníky a tunely se táhnou napríc skalami dolomitské fronty.
Zasněžená krajina v údolí Hochpustertal

5 Tak trochu výstřední tvář zimy

Zasněžená příroda v sobě skrývá zvláštní krásu a klid. Při zimních procházkách nebo na túrách se sněžnicemi světem nejrůznějších tvarů to někdy vypadá, jako by se čas zcela zastavil.
 

Prázdninové cíle v Hochpustertalu

Tipy pro údolí Hochpustertal

Stojí za videní: Rudolf-Stolz-Museum v Sextenu, farní kostel a klášterní muzeum v Innichenu, muzeum prírodního parku (Naturparkhaus) v Toblachu, muzeum cestovního ruchu Haus Wassermann v Niederdorfu
Zajímavé turistické cíle: Drei Zinnen, Pragser Wildsee, Fischleintal, Plätzwiese, cyklotúra z Innichenu do Lienze (zpátecní cesta vlakem)
Lyžarská oblast: Sextenské Dolomity