X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Dovolená na jihu Jižního Tyrolska

Stredomorský flair, vinarské vesnicky jako z obrázku

Jih Jižního Tyrolska je pritažlivý. Kde je ale nejkrásnejší? V rušném Bolzanu, v idylických regionech Überetsch a Unterland nebo v prosluneném Hochplateau? Težko ríct.
Nejlepší by byl mix všech cástí Jižního Tyrolska. Ubytujte se na dovolené v apartmánu na statku a podnikejte odtamtud výlety. Bolzano je ideálním místem k posezení v kavárnickách a k nákupum v šarmantním centru, mužete tu filozofovat a užívat si pri tom výhled na svetoznámé vrcholy Dolomit-Schlern a Rosengarten. Po 200 dnu v roce je tu možné jíst venku a užívat si symfonii tyrolské a italské kuchyne.

Komu to tady v kotline nevyhovuje, ten se v závislosti na rocním období premístí na letní ci zimní hory - do mesta Jenesien, na Ritten nebo do údolí Sarntal. Anebo se vydá do regionu Überetsch, který je se svými kopecky, vinohrady, krásnými sídly, hrady a zámky a také statky možná nejkrásnejší cástí Jižního Tyrolska. Milovníci vína si tu naplno užijí Vinnou stezku, zatímco milovníci vody najdou ochlazení u jezer Kalterersee nebo Montiggler Seen .

Tipy pro jih Jižního Tyrolska

Skalní pyramidy Ritten
Pamětihodnosti
Messner Mountain Museum Firmian na hradě Sigmundskron, podloubí v Bolzanu a Ovocný trh, Muzeum vína Kaltern, hrad Moos-Schulthaus (Eppan, muzeum středověkého bydlení), hrad Hocheppan, podloubí v městě Neumarkt, hrad Haderburg (Salurn), Muzeum člověka v čase (Kurtatsch), známý poutní kostel Maria Weißenstein, výroba sektu Arunda (Mölten), Langfenn (Jenesien), vyšívání na kůži v Sarn, včelařský statek Bienenhof (Ritten)

Zajímavé turistické cíle
St. Oswald - promenáda, hrad Leuchtenburg (Kaltern), ledové díry (Eppan), údolí Frühlingstal, procházka okolo jezer Montiggler Seen (Eppan), Castelfeder, Trudner Horn, propast Bletterbachschlucht (Aldein), Schönrastalm, Weißhorn a Schwarzhorn, Stoanerne Mandlen, Salten, jezero Durnholzer See, skalní pyramidy Ritten

Lyžařské oblasti
Obereggen - Ski Center Latemar, Jochgrimm, Reinswald - Sarntal, Rittner Horn

Dovolená na jihu Jižního Tyrolska
> Apartmány na jihu Jižního Tyrolska
> Pokoje k pronájmu na jihu Jižního Tyrolska

> Statky v Bolzanu