X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Dovolená v Tauferer Ahrntalu

Syte zelené louky, vysokoalpinská volnocasová aréna

Syté louky a zelené lesy krásne položené na slunecné jižní strane Zillertalských Alp. Se svými 80 impozantními trítisícovkami patrí údolí Tauferer Ahrntal k nejpuvodnejším prírodním oblastem v Evrope. Kdo stráví svou dovolenou na statku práve tady, zažije neco zcela jedinecného: sportovní rozmanitost, živé tradice a domorodé obyvatele s prosluneným srdcem.

Na zacátku údolí stojí prekvapive dobre dochovaný hrad Taufers. Hned za ním se otvírá údolí Tauferer Ahrntal, bocní údolí Pustertalu. Jedná se o nejsevernejší a zároven jedno z nejvetších bocních údolí Jižního Tyrolska. Nejdríve je úzké jako propast a silnice stoupá porád nahoru. Príkré hory lemují nížinu, ješte než se otevre ve vší své kráse dlouhé údolí . Když prijedete na nekterý z mnohých zdejších statku, predstaví vám selka se vší srdecností statek i celou rodinu. Dovolená na statku v údolí Tauferer Ahrntal je ve znamení rodinného prostredí, autenticity, rozmanitosti a hlavne zábavy.

Živé tradice v nedotknuté prírode
Všude v údolí jsou patrné stopy dochovaných a z generace na generaci predávaných zvyku. Odloucenost údolí nutila sedláky, aby se sami venovali remeslum. Jedním z prominentních obyvatel údolí Tauferer Ahrntal je svetoznámý horolezec Hans Kammerlander. Jako doma se cítí na nejvyšších osmitisícovkách planety, ale opravdu doma je tady, v Tauferer Ahrntal. Bez jakýchkoliv manýru reprezentuje jako nikdo jiný lidský charakter zdejšího údolí: milý originál, domorodý, opravdový a prímý.

Sportovní rozmanitost
Mnoho hostu ocenuje sportovní rozmanitost v údolí plném aktivit: Turisté a horolezci si prijdou na své pri pohledu pres zelené údolí nahoru na zasnežené vrcholky ledovce. Rafting a Canyoning na rece Ahr, plavání v cirých horských jezerech, vyjíždky na koni, klikatící se lesní cesty a smelé sjezdy pro bikery a také jedna z nejznámejších lezeckých škol splní každé prání. A je to práve tato jedinecná smes kultury, prírody a lidského vlivu, která delá Tauferer Ahrntal tak oblíbeným.

Prázdninové cíle v Tauferer Ahrntalu

Prázdninové cíle v Tauferer Ahrntalu

Tipy pro Tauferer Ahrntal

Vrcholné zážitky v údolí Ahrntal - Jižní Tyrolsko
Pamětihodnosti
Hrad Taufers, důlní muzeum v budově Kornkasten (Steinhaus), hornické a klimatické štoly (Prettau), Muzeum minerálů (St. Johann), Dům přírodního parku (St. Johann), Muzeum betlémů (Luttach)

Zajímavé turistické cíle
vodopády Rain, jezero Neves-Stausee (Lappach), Rytířská stezka v Sand in Taufers, túra Schwarzenstein-Gipfeltour, přírodní park Rieserferner-Ahrn

lyžařské oblasti
Speikboden, Klausberg a běžkování v Rein in Taufers

Dovolená na statku v Tauferer Ahrntal
> Apartmány v Tauferer Ahrntal
> Pokoje k pronájmu v Tauferer Ahrntal