X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Dovolená ve Vinschgau

Prázdniny ve Vinschgau: okouzlující ovocný ráj, fascinující dálky

Jako by se celé Alpy koncentrovaly do jednoho údolí: tak vypadá Vinschgau . Jedná se o krajinu plnou protikladu a jako stvorenou pro dovolenou na statku v apartmánu nebo pokoji k pronájmu.

Od prusmyku Reschenpass až k lázenskému Meranu tece reka Etsch krajinou velkých i malých senzací: krajinou Vinschgau.

Pro Vinschgau je mnohem typictejší než dlouhá rada umeleckých a kulturních pokladu její krajina. Zdejší lidé se po staletí ucili žít spolecne s horskou prírodou. V nižších polohách se pestuje ovoce a víno a ve vetších výškách se venují chovu dobytka .

Mikrokosmem zvláštního druhu je Sonnenberg, obrovský údolní bok vlevo vedle reky Etsch. Aby bylo možné využívat jeho suché louky, vybudovali tu horští sedláci už pred staletími bohate rozvetvený systém vodních kanálu . Nekteré zavlažovací kanály jsou dodnes v provozu a vedou podél nich prekrásné turistické stezky .

Teplé slunce tu svítí 315 dní v roce; voní tu borovicové lesy a byliny rostoucí na loukách Sonnenbergu; k tomu si nelze nevšimnout, jaké aroma dávají kraji jablka, merunky, jahody. O chut se starají špek a horské sýry na silne koreneném chlebu Fladenbroten - všechno to je Vinschgau: A to vše delá dovolenou u reky Etsch jedním velkým festivalem smyslu. Hlavne když si ji mužete užívat s detmi na statku . Tady bije pravé srdce krajiny. Srdce lidí, kterí mezi prusmykem Reschen a Meranem vytvorili prostor pro zdravý a ozdravný život.

Tipy pro Vinschgau

Vinschgau Dovolená Statek Apartmán
Pamětihodnosti
Ruina Lichtenberg, Messnerovo Mountain Museum (MMM) Ortles v Suldenu, MMM Juval na hradě Juval, hrad Churburg, Vinschger Museum, Glurns, klášter Marienberg, potopená kostelní věž v jezeru Reschensee, hrad Kastelbell

Zajímavé turistické cíle
Horský svět Ortlergebiet (Ortler 3905 m), turistické oblasti Watles, Haider Alm a Schöneben, Tarscher Alm, St. Martin am Kofel (Latsch), různé stezky podél vodních kanálů, cykloturistika z Malsu do Merana (zpáteční cesta vlakem společnosti Vinschger Bahn)

Lyžařské oblasti
Schöneben - Reschen, Haider Alm a Maseben, Watles, Ortlergebiet se Suldendem a Trafoi, Schnalstal

Běžkařské tipy
Schlinig (Mals), Reschensee, Martell

Dovolená na statku ve Vinschgau
> Apartmány ve Vinschgau
> Pokoje k pronájmu ve Vinschgau