X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Vodní kanály v Jižním Tyrolsku

Vode na stope

Bez nich by byli sedláci ze západní cásti Jižního Tyrolska doslova na suchu - „Waale“, jsou to vodní kanály, které byly vybudovány ve 13. století k zavlažování suchých oblastí. Díky nim získalo selské zemedelství dostatek vody. Spolu s kanály byly zrízeny i úzké chodníky, které využívali správci kanálu - „Waaler“ - k dohledu nad kanály a správným rozdelením drahocenné vody.

Dnes chodníky podél zavlažovacích kanálu slouží jako oblíbené turistické stezky a jako cesticky vhodné celorocne k procházkám po jihotyrolské selské kulturní krajine. Kdo touží po tichu, ocení idylické cesty podél vodních kanálu stejne jako príznivci pohybu, kterí si chtejí prohlížet probouzení jara.

Nádherný pohled na pánev Meraner Becken a její rozkvetlé sady nabízí stezka Marlinger Waalweg, která je témer plochá a se svými dvanácti kilometry je nejdelší v Jižním Tyrolsku. Na své kouzlo prírody lákají také stezky podél vodních kanálu Kuenser Waalweg v údolí Passeiertal nebo Tscharser Waalweg, která prohází z vesnice Tschars, pres hrad Juval nahoru do Naturns.

Dovolená na statku v jihotyrolském prázdninovém regionu se stezkami podél vodních kanálu:

> Pokoje k pronájmu ve Vinschgau
> Apartmány ve Vinschgau

> Pokoje k pronájmu v Meranu a okolí
> Apartmány v Meranu a okolí