X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
WEB
Back Home

Amort-Hof

Selská řemesla v Altrei

Rodina Rita Amort
Guggal 26a
39040 Altrei
Altrei
Sortiment:
  • domácí obuv („Patschen“)
  • klobouky
  • kabelky a batohy
  • cestovní podložky na sezení
  • ozdoby
  • dekorace
  • výroba na míru

Výkladní skrín s našimi produkty

Popis statku

Statek Amort-Hof se nachází v obci Altrei se 400 obyvateli, v nejjižnejší nemecky mluvící obci na hranici s údolím Fleimstal (Val di Fiemme). Horská vesnicka leží ve výšce 1.200 metru nad morem v prírodním parku Trudner Horn a díky své ke slunci obrácené poloze bývá oznacována také jako "Balkón Jižního Tyrolska". Na statku Amort-Hof žije 30 ovcí a jehnátek, jejichž vlnu promenuje statkárka Rita Amort na umelecká díla z filcu. Sedlácká rodina navíc pestuje kávu z Altrei: Pod tímto názvem se skrývá rostlina Lupina s modrým kvetem, tradicní zdejší druh, z jehož semínek se vyrábí náhražka kávy.

Řemeslo

Rita Amort opatrne vytahuje tenoucké ovcí rouno. Jemne je prohmatává špickami prstu, což jí prináší velmi príjemný pocit. "Patrí to k okouzlení, které filc prináší," vypráví talentovaná statkárka. Na statku si vytvorila své malé království: "Ritina svetnicka s filcem". Kvalitní zpracování vlny, hra s tvary a experimenty s barvami jí otevírají nekonecné možnosti. At už teplé papuce (místními nazývané "Patschen"), neobvyklé kabelky nebo kouzelné klobouky: jeden kousek za druhým vyrábí statkárka se srdcem i umem.

Příjezd

Z Neumarktu prípadne z Aueru následujte znacky smerující na „Fleimstal“ a pres Montan a Kaltenbrunn jedte až do San Lugana. Krátce za San Luganem odbocte doprava a pokracujte po této silnici dalších 6 kilometru do Altrei. U vjezdu do vesnice odbocte doleva smerem na Guggal a následujte znacení ke statku Kürbishof. Okolo nej vede cesta nahoru ke statku Amort-Hof.