X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
WEB
Back Home

Gamsegghof

Selská řemesla v Graun im Vinschgau

Rodina Beatrix a Karl Hohenegger
Langtaufers, Melag 11
39027 Graun im Vinschgau
Graun im Vinschgau
Sortiment:
  • Vyškrabávaná husí vejce:
    • s velikonočními motivy
    • pořekadly
    • přáními
    • sděleními
  • podle konkrétních požadavků

Výkladní skrín s našimi produkty

Popis statku

Statek Gamsegghof stojící ve vesnici Melag patří od roku 1702, tedy už více než 300 let, rodině Hohenegger. Z jeho oken si lze prohlížet překrásný konec údolí Langtauferertal s ledovci, loukami a lesy. V nadmořské výšce 1920 metrů se u rodiny Hohenegger cítí dobře nejen hosté bydlící v některém ze čtyř prostorných apartmánů, ale také 70 koz, pět krav a šest hus - ať už v nových stájích, nebo ve volném výběhu v přírodě. Srdcem biostatku s asi deseti hektary luk je sýrárna: uzrávají v ní lahodné kravské a kozí sýry z čerstvého mléka. A selka Beatrix se kreativně věnuje zdobení husích vajec.

Řemeslo

Opatrně otevírá krabici plnou vzácných předmětů lehkých jako pírko. Beatrix Hohenegger dostala uprostřed jedné zimy, kdy je na statku klidněji, nápad vyfukovat husí vajíčka, barvit je veselými barvami a jemně je zdobit. „Tato nádherná vajíčka jsou nejen dvakrát až třikrát větší než obvyklá slepičí vejce, navíc je i jejich skořápka robustnější - perfektně se proto hodí k vyškrabávání různých vzorů," vysvětluje činorodá selka. Svou techniku si s velkým úsilím dotvořila sama. „Taková jemná práce mě vždycky fascinovala," zdůvodňuje svou vášeň. Zdobení vajíček si žádá především klidnou ruku, ale také velkou trpělivost a citlivé prsty.

Příjezd

U obce Graun im Vinschgau odbočte do údolí Langtauferertal. Pokračujte po silnici asi 10 km až na konec údolí do vesnice Melag. Statek Gamsegghof je poslední ze statků na levé straně.

Poptávka

Vaše sdělení*
Vyberte odpověď jazyk*
Oslovení
*  
Jméno*
Příjmení*
Ulice
PSČ
Město
Země*
E-Mail*
Telefon
* Povinná pole
poslat