X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
WEB
Back Home

Oberplattner-Hof

Selská řemesla v Brixen

Rodina Philipp Sagmeister
Mellaun 176
39042 Brixen / St. Andrä
Brixen / St. Andrä
Sortiment:
  • misky a talíre
  • koule
  • drevené ovoce
  • hry
  • malování vypalováním
  • výrobky na zakázku

Výkladní skrín s našimi produkty

Popis statku

Statek Oberplattner se nachází ve výšce asi 1.000 m. n. m. uprostred luk a lesu ve vesnicce Mellaun nad Brixenem. Na statku s nádhernou polohou, kde lze strávit dovolenou, žijí krávy, slepice a mnoho zvírátek, které si lze pohladit a pomazlit. Témer všechny drevené veci v dome vyrobil sám sedlák Philipp Sagmeister. Se stejnou oddaností, s jakou se venuje svému soustruhu, pristupuje také ke sberatelství starých predmetu, které predstavují drívejší život na statku.

Řemeslo

Zkušené ruce Philippa Sagmeistere by mohly vyprávet. V posledních 30 letech už zkusil mnohé, poté co ve svých 14 letech zacal s truhlarinou. "Casto neco vypadá jednoduše, ale je za tím spousta práce," vysvetluje vyucený truhlár. Patrné je to na technice modelování dreva s pomocí vláken, s jejíž pomocí umí vyrobit i velmi drobné predmety. Práce na soustruhu na drevo, který patrí k nejduležitejší výbave dílny na statku, vyžaduje velkou míru presnosti a klidné ruce. "Mnoho nápadu vzniká až behem práce," oznamuje umelecký truhlár. Cílem je opracovat prírodní krásu, která ke drevu patrí.

Příjezd

Od Brixenu jedte smerem na St. Andrä (Plose). Po 6 kilometrech odbocte doprava na Mellaun a po této ceste pokracujte asi 1,5 km. Poté v levotocivé zatácce odbocte doprava na úzkou silnici, která vede až ke statku (oznacen jako "Oberplattner").

Poptávka

Vaše sdělení*
Vyberte odpověď jazyk*
Oslovení
*  
Jméno*
Příjmení*
Ulice
PSČ
Město
Země*
E-Mail*
Telefon
* Povinná pole
poslat