X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
WEB
Back Home

Schneiderhof

Selská řemesla im Sarntal

Rodina Helmuth Hochkofler
Durnholz 17
39058 Sarntal
Sarntal
Sortiment:
  • Sochy
  • krucifixy
  • portréty
  • reliéfy
  • na přání

Výkladní skrín s našimi produkty

Popis statku

Statek Schneiderhof stojí na idylickém místě přímo na břehu jezera Durnholzer See, v nadmořské výšce 1560 metrů. V sousedství čirého horského jezera čeká na své hosty vesnice Durnholz s 300 obyvateli. Leží na nejzazším konci údolí Sarntal a nabízí řadu turistických příležitostí. Statek Schneiderhof je typickým horským statkem s chovem dobytka. Ve dvou nových apartmánech s výhledem na jezero hosté naleznou klid a odpočinek. Mezi stájí a budovou statku zřídil Helmuth Hochkofler malou dílnu. S velkou dávkou šikovnosti se tu věnuje jemnému řezbářství - kdykoliv to jen práce na statku dovolí.

Řemeslo

„Život bez dřeva si vůbec neumím představit," vysvětluje Helmuth Hochkofler. Začal se mu věnovat ve svých 14 letech, od té doby vášnivě řezbaří. Všechno přitom mohlo být úplně jinak. Hochkofler k tomu říká: „Zajímalo mne také gravírování kůže, které je v údolí Sarntal rozšířené." Volba však nakonec padla na školy v obcích St. Jakob im Ahrntal a Wolkenstein im Grödental, kde získal potřebné nářadí pro řezbářství a sochařství. Dodnes zůstal tomuto řemeslu věrný. „Nejraději vyřezávám v zimě, když venku sněží a bouří," oznamuje. V jeho teplé dílně je za takového počasí ještě útulněji a řezbář mívá skvělé nápady na svá díla.

Příjezd

Cestou z Bolzana odbočte doprava u obce Astfeld do údolí Durnholzertal a pokračujte po této silnici až do obce Durnholz. Statek Schneiderhof se nachází 500 metrů za hlavní částí obce, přímo u jezera, naproti hostinci Fischerwirt.

Poptávka

Vaše sdělení*
Vyberte odpověď jazyk*
Oslovení
*  
Jméno*
Příjmení*
Ulice
PSČ
Město
Země*
E-Mail*
Telefon
* Povinná pole
poslat