X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
WEB
Back Home

Thalerhof

Selská řemesla v Feldthurns

Rodina Herbert Kerschbaumer
Schnauders 17
39040 Feldthurns
Feldthurns
Sortiment:
  • krucifixy
  • sošky Panny Marie
  • plastiky
  • výroba na zakázku

Výkladní skrín s našimi produkty

Popis statku

Statek Thalerhof se nachází ve výšce 900 m. n. m. v cásti obce Schnauders nad vesnicí Feldthurns. Ze statku, který je od roku 1772 v rodinném vlastnictví a nese oznacení pro dedicný statek, se nabízí nádherný výhled na Dolomity. Rodina Kerschbaumer má ve zdejším chléve 15 chovných telat. Hostum pronajímá dva apartmány. Ke statku Thalerhof patrí dále jedenáct hektaru vlastního lesa. Sedlák Herbert Kerschbaumer tráví rád cas v lese i ve své velké rezbárské dílne. Tady je možné jemu i jeho otci, který je stejne vášnivým rezbárem jako syn, hlavne v zimních mesících nahlížet pres rameno.

Řemeslo

"Co mne na tak rezbárství fascinuje?" Herbert Kerschbaumer nemusí nad touto otázkou dlouho premýšlet. "Že je zcela v mých rukou, abych z kusu dreva vytvoril zajímavou sošku," odpovídá obyvatel Feldthurnu. Tento hospodár se vyrezávání venuje už více než 25 let, remeslu se vyucil ve mestecku St. Ulrich in Gröden, které je kolébkou jihotyrolského rezbárství. "Toto prastaré umelecké remeslo je pro mne nejen koníckem, ale také povoláním," zduraznuje Kerschbaumer, zatímco opracovává kus starého dreva. "Casem se získává cit pro to, který druh dreva , jestli mekké, nebo tvrdé, se k cemu hodí," vysvetluje mladý sochar, který ve své dílne nabízí také kurzy rezbárství.

Příjezd

Od Klausenu prípadne Brixenu následujte znacky smerující na Feldthurns. V centru obce Feldthurns odbocte na silnici smerující nahoru do Schnauders. Asi po 1 kilometru odbocuje doleva užší silnice, která vede prímo ke statku Thalerhof.

Poptávka

Vaše sdělení*
Vyberte odpověď jazyk*
Oslovení
*  
Jméno*
Příjmení*
Ulice
PSČ
Město
Země*
E-Mail*
Telefon
* Povinná pole
poslat