X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
WEB
Back Home

Tischlerhof

Selská řemesla im Ahrntal

Rodina Stefan Innerbichler
Spitzler 11
39030 Ahrntal / St. Jakob
Ahrntal / St. Jakob
Sortiment:
  • Vázy a šálky
  • talíře a mísy
  • dřevěné ovoce
  • výrobky na míru

Výkladní skrín s našimi produkty

Popis statku

Památkově chráněný statek Tischlerhof se nachází v nadmořské výšce 1160 metrů v obci St. Jakob im Ahrntal. Vesnice je známá svým kostelním vrchem, kterému se říká „Bühel“, a na němž stojí farní kostel svatého Jakuba. Po dlouhá léta tu sídlila také řezbářská škola svatého Jakuba, která vznikla díky dříve velmi častému vyřezávání masek v údolí Ahrntal. Navštěvoval ji také Stefan Innerbichler, který spolu se svou rodinou vede statek s 55 kusy dobytka, vlastní horskou pastvinou a lesem. Svou dílnu si zařídil na statku Tischlerhof: u starého, částečně dřevěného soustruhu je mladý statkář ve svém živlu.

Řemeslo

„Ruční práce se dřevem mne provázela vždy," vysvětluje vyučený řezbář. Rád sice řezbaří dodnes, avšak stále více se věnuje truhlářství. S velkou přesností Stefan Innerbichler vyrábí ze svého dřeva vázy a mísy. „Každé dřevo se při soustružení chová jinak," vypráví a sleduje ve stodole zásoby dřeva. Jeho oblíbencem je modřín z údolí Ahrntal - díky výrazné kresbě. Jeho opracovávání je však náročné, protože se jedná o křehké dřevo a vyžaduje hodně broušení, uvádí sedlák. Vedle toho sbírá pro svou práci kousky dřev smrku a jasanu, často také s kůrou. „Na zvláštní kousky se výborně hodí jasan," uzavírá Innerbichler.

Příjezd

Cestou od Brunecku jeďte směrem na Prettau. 400 metrů za značkou obce St. Jakob odbočte doleva a pojedete okolo kostela. Po 500 metrech se na pravé straně nachází statek Tischlerhof.

Poptávka

Vaše sdělení*
Vyberte odpověď jazyk*
Oslovení
*  
Jméno*
Příjmení*
Ulice
PSČ
Město
Země*
E-Mail*
Telefon
* Povinná pole
poslat