X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Šenky
Sezonní kuchyně ze statku
Farmářské sýry z Jižního Tyrolska

Farmářské sýry z Jižního Tyrolska

To si urcite užijete! Jihotyrolský horský sýr nebo kousek šedého sýra Graukäse, malé kousky bylinkových sýru a pažitkové sýrové rolky. Milovníci dobrého jídla a sýru zvlášte nesmí tyto kvalitní produkty z Jižního Tyrolska v žádném prípade minout, nejlepší je dát si je v rámci tradicní svaciny - „Marende“ .

Nejlepší predpoklady pro kvalitní mlécné výrobky vytvárejí v Jižním Tyrolsku slunecné dny, kterých je rocne 300, plodná puda, cerstvý horských vzduch, štavnatá tráva a výrazné byliny.

Tyto výhody umí výborne využívat selské sýrárny - Roter Hahn. Vystupují pod znackou „Roter Hahn“ a také podle odborníku promenují „bílé zlato“ na kvalitní produkty, jako jsou máslo, prírodní jogurty a tvaroh ale také sýry, které mohou mít podobu cerstvých, plátkových nebo mekkých sýru.

Zajímavostí jsou „trpaslicí kozy“ , jejichž mléko se používá na cerstvý sýr v podobe „orechového“ sýra, který je zpracováván spolu s konakem a zraje v listech orešáku. Anebo se vyskytuje jako mekký sýr „Popelka“ , když dozrává v popelu. To je jen nekolik príkladu vysoce kvalitních výrobku z Jižního Tyrolska, které jsou výborným predpokladem pro gurmetské zážitky.