X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Selský šenk
Bozen
Föhrner

Föhrner

Selský šenk v Bozen 

Föhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Föhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenFöhrner - Bozen - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Föhrner
Rodina Bracchetti
Glaningerweg 19
39100 BozenBozen
tel. +39 0471 287181
foehrner@alice.it na upomínkovém lístku
Otevírací doba
Otevřeno od konce září do poloviny prosince a od půlky ledna do konce května od čtvrtka do neděle a ve sváteční dny od 12 hodin. V pondělí, úterý a ve středu zavřeno. Doporučují se objednávky předem.
Popis statku
Už z roku 1135 pochází první zmínka o statku Föhrnerhof. Statek nabízí výhledy na Bolzano i na oblasti Überetsch a Unterland. A také na jejich dlouhou historii. Přesto je tu všechno moderní. Zdejší selka Karin Bracchetti se pustila do čistě mužské práce, když se začala věnovat vinařství.
Jídlo a pití
Špek, klobásky Kaminwurzen, šedý sýr Graukäse, domácí chléb. Polévka se špekovými a játrovými knedlíky, taštičky Schlutzer, špenátové, sýrové a řepové knedlíky, noky z černého chleba s omáčkou z šedého sýra, telecí hlava, kyselé hovězí maso, žebra a vepřová kolena. Sýry s marmeládou a čatní, různé buchty, napůl zmražené. Na podzim domácí klobásky se zelím, zabíjačkové prkénko a kaštany. Na jaře králík, jehněčí a také skopové. Šťávy: jablečná, bezová, mátová, meduňková a rybízová.
Naše vína
Chardonnay ´14 má typické aroma po banánech, citrusech a bílých květech. Při pití je velmi lahodné, s příjemnou plností. Vernatsch ´14 voní po ovoci. Díky tříslovinám a plnosti se jedná o opravdu silné víno. Lagrein ´14 má intenzivní barvu a velmi ovocné a pro svou odrůdu typické aroma. V ústech vykazuje kvalitní drsnou tříslovinu.
Autem
"Z placu w St. Sigmund w lewo za znakiem ""Hofschenke Schifferegger"" jechać do Hanslmoar-Hof. Skręcić w prawo poniżej czarnej stodoły - po dwóch zakrętach znajduje się gospoda Schifferegger."
Pěšky
V obci Gries za starým kostelem začíná stezka Glaninger Ochsenweg do obce Glaning (číslo 9), vede přímo okolo statku Föhrenhof (sledujte značení). Z Bolzana i z Glaningu je to asi 40 minut chůze.
Nákres příjezdu pro vás na cestu