X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Selský šenk
Montan
Planitzer

Planitzer

Selský šenk v Montan 

Planitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Planitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Planitzer
Rodina Ainhauser Weissensteiner
Glen 25
39040 MontanMontan
tel. +39 0471 819 407
info@planitzer.it www.planitzer.it
na upomínkovém lístku
Otevírací doba
Od začátku března do konce května a od začátku září do půlky prosince od čtvrtka do neděle otevřeno po poledni. V neděli večer zavřeno. Od pondělí do středy zavřeno. Doporučují se objednávky předem.
Popis statku
Šenk typu Buschenschank se nachází v idylické vesničce Glen, obklopen malými stráněmi s vinicemi. Na terase , ve stínu sto let starého kaštanu, je možné vydatně odpočívat a užívat si. Hostitelé vás zvou do obou útulných světnic na chutná jídla ze selské kuchyně.
Jídlo a pití
Špek, klobásky Kaminwurzen, sýr, špekové nebo sýrové knedlíky, volské oko se špekem a restovanými brambory, kyselé hovězí a trhanec Kaiserschmarrn. Na jaře chřestová polévka, kopřivové knedlíky, chřest se selskou šunkou a slané brambory, dušené jehně s grilovanou zeleninou, hovězí guláš s polentou "Plent". Na podzim fazolová, bramborová nebo dýňová polévka, dýňové noky, špekové knedlíky s kyselým zelím, domácí salám, uzené maso nebo žebra s restovanými brambory. Šťávy: jablečná, bezová, meduňková a rybízová.
Naše vína
Bílé cuvée ´14 z odrůd Weißburgunder, Sauvignon a Gewürztraminer má velmi komplexní vůni s lahodnou hrou zralých banánů, hrušek, voňavých bezových květů a aromatických bylin. Vernatsch ´14 má buket vysloveně typický pro svou odrůdu - s červeným rybízem a třešněmi. V ústech je velmi šťavnatý, ovocný a kořeněný zároveň. Blauburgunder ´13 voní po čerstvém bobulovitém ovoci a jemné vanilce.
Autem
Z obce Neumarkt nebo Auer přes Montan jeďte do obce Glen. Šenk Buschenschank se nachází v obci Unterglen po pravé straně (sledujte značení).
Pěšky
Ze směru od obce Montan po staré silnici Fleimstalbahntraße k šenku Buschenschank (železniční cesta Bahnweg číslo 4, asi 30 minut). Nebo z Auer (parkoviště v odpočinkové zóně Erholungszone) po chodníku Lottersteig (stezka číslo 4, asi 60 minut) do obce Neumontan a po stezce Bahnweg do Glenu.
Nákres příjezdu pro vás na cestu