X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Planitzer

Selský šenk v Montan 

Planitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Planitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols SüdenPlanitzer - Montan - Pokoje k pronájmu - Südtirols Süden
Planitzer
Rodina Ainhauser Weissensteiner
Glen 25
39040 MontanMontan
tel. +39 0471 819407
info@planitzer.it www.planitzer.it
na upomínkovém lístku
Otevírací doba
Od začátku března do konce května a od začátku září do půlky prosince od čtvrtka do neděle otevřeno po poledni. V neděli večer zavřeno. Od pondělí do středy zavřeno. Doporučují se objednávky předem.
Popis statku
Šenk typu Buschenschank se nachází v idylické vesničce Glen, obklopen malými stráněmi s vinicemi. Na terase , ve stínu sto let starého kaštanu, je možné vydatně odpočívat a užívat si. Hostitelé vás zvou do obou útulných světnic na chutná jídla ze selské kuchyně.
Jídlo a pití
Špek, klobásky Kaminwurzen, sýr, špekové nebo sýrové knedlíky, volské oko se špekem a restovanými brambory, kyselé hovězí a trhanec Kaiserschmarrn. Na jaře chřestová polévka, kopřivové knedlíky, chřest se selskou šunkou a slané brambory, dušené jehně s grilovanou zeleninou, hovězí guláš s polentou "Plent". Na podzim fazolová, bramborová nebo dýňová polévka, dýňové noky, špekové knedlíky s kyselým zelím, domácí salám, uzené maso nebo žebra s restovanými brambory. Šťávy: jablečná, bezová, meduňková a rybízová.
Naše vína
Weißburgunder ´15 je velmi ovocné víno. Patří k němu dobrá struktura a jadrná kyselinka. Vernatsch ´15 je vínem vysoké kvality. Vůní připomíná čerstvé třešně, maliny a mandlové květy. Vynikající je také Blauburgunder ´14. Jeho květnaté a ovocné komponenty se jemně prolínají s vůní dřeva a vanilkovými tóny. V ústech má dobrou strukturu, délku a fascinující harmonii.
Autem
Z obce Neumarkt nebo Auer přes Montan jeďte do obce Glen. Šenk Buschenschank se nachází v obci Unterglen po pravé straně (sledujte značení).
Pěšky
Ze směru od obce Montan po staré silnici Fleimstalbahntraße k šenku Buschenschank (železniční cesta Bahnweg číslo 4, asi 30 minut). Nebo z Auer (parkoviště v odpočinkové zóně Erholungszone) po chodníku Lottersteig (stezka číslo 4, asi 60 minut) do obce Neumontan a po stezce Bahnweg do Glenu.
Nákres příjezdu pro vás na cestu