X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Život na statku
Zemědělství v Jižním Tyrolsku

Zemědělství v Jižním Tyrolsku

Selská zeme Jižní Tyrolsko

Ze 7400,43 kilometru ctverecních celkové plochy Jižního Tyrolska je 241.952 hektaru zemedelsky využívané pudy. K tomu patrí lesní plochy a zemedelsky nevyužívaná puda, které by ale bylo možné zužitkovat.

Pocet zemedelských organizací - od nejmenších po nejvetší - dosahuje 20.212. Z toho 8.314 patrí mezi ty, které chovají dobytek. To je strucný statistický souhrn Jižního Tyrolska - zeme sedláku.

Zemedelsky využívaná plocha, intenzivne nebo extenzivne - neboli s ovocnými ci vinnými kulturami, nebo jako louky, pastviny ci orná puda, je rozprostrena pres celou zem, od údolí až nahoru k hranici lesa. Puda je hlavním prírodním elementem Jižního Tyrolska a na ní, s ní a v ní bydlí a žijí naši sedláci, kterí naší vlasti dávají po staletí její výraz.

Jižní Tyrolsko z ptací perspektivy

Selská krajina v Jižním Tyrolsku.

> Ponorte se

Seznamte se s Jižním Tyrolskem

Jak jsou rozdelené vinohrady, kde žije nejvíc koz a kde mají nejrozlehlejší horské pastviny? Stante se znalcem Jižního Tyrolska a proklikejte se jihotyrolským selským svetem. Príjemnou zábavu!