X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Akce
Archiv

Akce v Jižním Tyrolsku - Archiv

Pátek, 25.03.2016
Merano

Zámek Trauttmansdorff

Zahrady zámku Trauttmansdorff opět otevírají své brány.

Okolo tohoto historického místa, zimního obydlí rakouské císařovny Sisi, se dnes rozprostírá botanická zahrada: leží na východním okraji Merana a zabírá více než 12 hektarů.

V zahradách zámku Trauttmansdorff jsou rostliny seřazené podle svého původu: vedle sebe se řadí například přírodní japonský lužní les, kultivované rýžové terasy a čajové plantáže. Díky klimatickým podmínkám panujícím v Meranu je tu možné uskutečnit mnohé, co je na sever od Alp nepředstavitelné: v zahradách zámku Trauttmansdorff mohou po celý rok pod širým nebem růst pouštní rostliny z Mexika i stromy z floridských bažin.

Staré kulturní rostliny ze Středomoří, jako jsou olivovník, vinná réva, fíkovník, cypřiš a levandule, skládají ve slunečné zahradě nezaměnitelný obraz Jihu. Chodníčky se plazí po terasách nahoru do kopce a otevírají výhled na okolní hory. Duby cesmínovité zobrazují přírodní šaty Středomoří, zatímco vodní a terasovité zahrady zámku Trauttmansdorff skrývají různé zahradní místnosti: schodovité cestičky vedou do formální zahrady podle italské školy, do křovinaté zahrady v anglickém stylu a do zahrady smyslů.

Schody také lemují vodní cesty, které ústí do lehce zakřiveného rybníka s lekníny a s barevnou vegetací na břehu. Proč kaktusy píchají a lekníny se nikdy neponoří?
To a mnohé další se dozvíte v 11 pavilonech: už jejich zaměření napovídá, jaké vědomosti skrývají. Jeskyně, hodiny z květů, promenáda Sisi ...nechejte se v tomto malém ráji zlákat pokušením, stejně jako Adam.

Dovolená na statku v Meranu a okolí
> Apartmány v Meranu a okolí
> Pokoje k pronájmu v Meranu a okolí

Všechny události na jednom místě

Kdy?
Co?
Kde?
Březen 2016
25.03.2016
Merano
Duben 2016
So 02.04.2016 -
Ne 31.05.2015
Terlan
Prosinec 2016
Čt 01.12.2016 -
Čt 22.12.2016
Sarnthein

Archiv

Všechny události na jednom místě