V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dětský ráj
Hry na statku
Hry v místnosti

Hry v místnosti

Schovávání zvířat

Zvířecí schovávaná
Věk: od 1 roku
Hráči: alespoň 1 dítě

Schovejte několik plyšových zvířátek na podlaze a zastrčte je pod polštáře, deky nebo jiné přikrývky. Nyní se zeptejte: „Kde je pejsek?“ a dejte se do hledání spolu s dítětem. Až ho najdete, vydávejte zvuky tohoto zvířete. Poté hra pokračuje stejným způsobem: „Kde je zajíček?“

Slovní fotbal

Slovní fotbal
Věk: od 8 let
Hráči: nejméně 2

Jeden z hráčů začne slovem, například „meruňka“. Další hráč musí z poslední slabiky tohoto slova vytvořt nové slovo. Použije tedy slabiku „Ka“ a vytvoří další slovo. Hra může pokračovat například slovem „kabela“ . Hra pokračuje stále dokola.

Balení kufru - všechno s sebou

Balení kufru do Jižního Tyrolska
Věk: 3-10 let
Hráči: nejméně 3
Jeden hráč začíná a říká:
„Balím si kufr a beru s sebou kartáček na zuby“. Další hráč pokračuje a říká například: „Balím si kufr a beru s sebou kartáček na zuby a ručník“. Tak pokračuje hráč za hráčem a řada věcí se neustále prodlužuje. Všichni se musí soustředit, aby na žádný předmět nezapomněli. Kdo něco vynechá, vypadává.