V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dovolená na statku
Tipy na dovolenou
Jihotyrolská boční údolí

Nejstarší boční údolí Jižního Tyrolska

Poznejte stará boční údolí se statky Roter Hahn

Malá jihotyrolská údolí jsou málo známá, a proto dávají návštěvníkům možnost poznat původní charakter této země. Daleko od větších měst se dodnes intenzivněji než kde jinde dodržují stovky let staré tradice a zvyky. Některé statky leží v naprostém klidu na konci údolíček.
Hosté mohou sedláky doprovázet při společné túře směrem k horské pastvině - Alm nebo mohou přihlížet při dojení krav a při zpracování mléka na jemné sýry . Požitkáři mohou ochutnat další produkty ze statku , jako jsou čerstvě upečený chléb, vyuzený špek, domácí marmeláda nebo šťávy. Hosté si tu v klidu užívají nefalšovaný svět sedláků a mohou zároveň podle chuti poznávat divokou přírodu.

Neznámé Jižní Tyrolsko: Slepá ulička do venkovské idyly

Neznámé Jižní Tyrolsko: Slepá ulička do venkovské idyly
Nejlepší najihotyrolských bočních údolích je skutečnost, že tady něco končí: městská civilizace, silnice a transportní doprava. Díky tomu se přírodní slepé ulice, jako jsou Pfunderer Tal na severu země, Gsieser Tal s výhledem na Dolomity nebo Schnalstal, Matscher Tal a Langtauferer Tal ve Vinschgau, dochovaly svůj původ a návštěvníkům zaručují absolutní klid ve fascinující krajině. Například údolí Sarntal nad Bolzanem je známé kosodřevinami, které voní široko daleko. Tauferer Ahrntal na slunečné straně Zillertalských Alp je obklopen více než 80 třítisícovkami. A 2000 let staré modříny v údolí Ultental u Merana jsou nejstaršími jehličnany v Evropě, s obvodem kmenu sahajícím k osmi metrům. Stále více zón bez aut - jako například vesnice Pfelders v údolí Passeiertal - jsou zárukou toho, že tyto přírodní zázraky nezmizí.

> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Pfunderer Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Gsieser Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Schnalstal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Matscher Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Langtauferer Tal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Sarntal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Ultental
> Apartmány a pokoje k pronájmu v údolí Tauferer Ahrntal
> Apartmány a pokoje k pronájmu v Pfelders