V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dovolená na statku
Tipy na dovolenou
Dovolená nad 1500 metry

Tak blízko obloze

Mrakodrapy s vůní sena - Dovolená na nejvýše položených statcích Jižního Tyrolska

Turistika rovnou ze statku
Tady, nedaleko hranice lesa, ale stále ještě v mírném prostředí, aby zde moha růst záplava květů, je vzduch obzvlášť čistý a obloha vypadá nekonečná. Milovníci horského vzduchu se cítí velmi dobře ve výškách nad 1500 metrů. Nízký tlak vzduchu má pozitivní vliv na imunitní systém a obranyschopnost.

Ráno, když zbytek světa ještě spí a pouze kohout na statku hlásí nový den, mají především horští nadšenci dva velké důvody k rychlému vyskočení z postele: První důvod: hora. Druhý důvod: vydatná selská snídaně, kterou servíruje rodina ze statku s velkou láskou: obsahuje domácí chléb, domácí marmelády ale také vejce a sýry. Chuť na túru je po takovéto snídani dvojnásobná - nejlepší je vyrazit hned. Turisté i horolezci mohou odstartovat své túry rovnou ze statku . Ráj stezek všech náročností začíná hned před dveřmi a vede přes nádherné Dolomity, klikatí se po vysokohorských stezkách až k ledovcům ve Vinschgau anebo probíhá nad šťavnatě-zeleným údolím Etschtal.

Když zrovna není práce se senem, podnikají sedláci rádi se svými hosty túry v roli průvodců . Senoseč je jedním z vrcholů selského roku a především pro návštěvníky z města představuje zajímavý zážitek. 300 slunečných dnů v roce nejen zkrášlí dovolenou, ale zaručuje také na nejvýše položených horských statcích Jižního Tyrolska až tři úrody sena.

Hosté rádi vyrážejí na túry k horským pastvinám sedláků - na jejich Alm. Mnoho jihotyrolských horských sedláků obhospodařuje stále ještě vlastní louky a pastviny vysoko nahoře nad hranicí lesa. Sedláky potěší, když mají společnost, hosté si užívají slunečný den a nekonečnou vyhlídku za doprovodu cinkání kravských zvonců.

Čistý horský vzduch s malou přítomností pylů v některých horských údolích Jižního Tyrolska působí dobře na alergiky. Statky vhodné pro alergiky jsou ty nejvýše položené v nadmořské výšce mezi 1.600 a 1.700 metry.

> Dovolená na statku vhodném pro alergiky
> Nejvýše položené statky nad 1500 m