X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dovolená na statku
Tipy na dovolenou
Dovolená nad 1500 metry

Tak blízko obloze

Mrakodrapy s vůní sena - Dovolená na nejvýše položených statcích Jižního Tyrolska

Turistika rovnou ze statku
Tady, nedaleko hranice lesa, ale stále ještě v mírném prostředí, aby zde moha růst záplava květů, je vzduch obzvlášť čistý a obloha vypadá nekonečná. Milovníci horského vzduchu se cítí velmi dobře ve výškách nad 1500 metrů. Nízký tlak vzduchu má pozitivní vliv na imunitní systém a obranyschopnost.

Ráno, když zbytek světa ještě spí a pouze kohout na statku hlásí nový den, mají především horští nadšenci dva velké důvody k rychlému vyskočení z postele: První důvod: hora. Druhý důvod: vydatná selská snídaně, kterou servíruje rodina ze statku s velkou láskou: obsahuje domácí chléb, domácí marmelády ale také vejce a sýry. Chuť na túru je po takovéto snídani dvojnásobná - nejlepší je vyrazit hned. Turisté i horolezci mohou odstartovat své túry rovnou ze statku . Ráj stezek všech náročností začíná hned před dveřmi a vede přes nádherné Dolomity, klikatí se po vysokohorských stezkách až k ledovcům ve Vinschgau anebo probíhá nad šťavnatě-zeleným údolím Etschtal.

Když zrovna není práce se senem, podnikají sedláci rádi se svými hosty túry v roli průvodců . Senoseč je jedním z vrcholů selského roku a především pro návštěvníky z města představuje zajímavý zážitek. 300 slunečných dnů v roce nejen zkrášlí dovolenou, ale zaručuje také na nejvýše položených horských statcích Jižního Tyrolska až tři úrody sena.

Hosté rádi vyrážejí na túry k horským pastvinám sedláků - na jejich Alm. Mnoho jihotyrolských horských sedláků obhospodařuje stále ještě vlastní louky a pastviny vysoko nahoře nad hranicí lesa. Sedláky potěší, když mají společnost, hosté si užívají slunečný den a nekonečnou vyhlídku za doprovodu cinkání kravských zvonců.

Čistý horský vzduch s malou přítomností pylů v některých horských údolích Jižního Tyrolska působí dobře na alergiky. Statky vhodné pro alergiky jsou ty nejvýše položené v nadmořské výšce mezi 1.600 a 1.700 metry.

> Dovolená na statku vhodném pro alergiky
> Nejvýše položené statky nad 1500 m