V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.
Home
Dovolená na statku
Tipy na dovolenou
Statek namísto Jadranu

Statek namísto Jadranu

Radost z koupání na statku pro celou rodinu

Statek namísto Jadranu - Radost z koupání na statku pro celou rodinu
Krátké příjezdy, a žádné nekonečné zácpy, lehký vánek namísto výhně, hory místo moře: Naše statky v Jižním Tyrolsku nabízejí klidnou alternativu k letním prázdninám u moře. Ubytovací kapacity mezi Dolomity a vinicemi nejsou zdaleka tak natěsnané jako u Jadranu.

Letním prázdninám nesmí chybět koupání? To není problém! Asi 30 statků je od vody vzdáleno méně než 500 metrů a z dalších 320 statků to má k osvěžující koupeli nanejvýš pět kilometrů. Malí i velcí proto mají hodně příležitostí k cákání - v sousedních horských jezerech nebo v přírodním bazénu přímo na statku.

Výběr idylicky položených koupacích míst sahá od rybníka Völser Weiher v oblasti Schlerngebiet, přes Lüsener Natur-Badeteich v údolí Eisacktal, až k jezeru Kalterer See na jihu Jižního Tyrolska, které je nejteplejším jezerem v Alpách. Absolutním tajným tipem jsou velké a malé jezero Montigglersee v Eppanu. Kdo má rád dobrodružství, může podniknout túru k jezerům Spronser Seen u obce Tirol. Avšak teplota vody je tam spíše pro otrlé.

Téměř 130 venkovských statků se může pochlubit bazénem na zahradě - z větší části fungují úplně bez chemie.

Obrovským hitem jsou samozřejmě přírodní rybníčky na statcích „Roter Hahn“, které jsou zcela bez chlóru. Celá rodina se tak může bezstarostně koupat a zároveň si užívat krásnou přírodu.

> Statky s vlastním přírodním rybníkem ke koupání nebo s bazénem
> Statky poblíž míst ke koupání (max. 500 metrů)
> Statky poblíž míst ke koupání (max. 5 kilometrů)