X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.
Home
Dovolená na statku
Tipy na dovolenou
Statek namísto Jadranu

Statek namísto Jadranu

Radost z koupání na statku pro celou rodinu

Statek namísto Jadranu - Radost z koupání na statku pro celou rodinu
Krátké příjezdy, a žádné nekonečné zácpy, lehký vánek namísto výhně, hory místo moře: Naše statky v Jižním Tyrolsku nabízejí klidnou alternativu k letním prázdninám u moře. Ubytovací kapacity mezi Dolomity a vinicemi nejsou zdaleka tak natěsnané jako u Jadranu.

Letním prázdninám nesmí chybět koupání? To není problém! Asi 30 statků je od vody vzdáleno méně než 500 metrů a z dalších 320 statků to má k osvěžující koupeli nanejvýš pět kilometrů. Malí i velcí proto mají hodně příležitostí k cákání - v sousedních horských jezerech nebo v přírodním bazénu přímo na statku.

Výběr idylicky položených koupacích míst sahá od rybníka Völser Weiher v oblasti Schlerngebiet, přes Lüsener Natur-Badeteich v údolí Eisacktal, až k jezeru Kalterer See na jihu Jižního Tyrolska, které je nejteplejším jezerem v Alpách. Absolutním tajným tipem jsou velké a malé jezero Montigglersee v Eppanu. Kdo má rád dobrodružství, může podniknout túru k jezerům Spronser Seen u obce Tirol. Avšak teplota vody je tam spíše pro otrlé.

Téměř 130 venkovských statků se může pochlubit bazénem na zahradě - z větší části fungují úplně bez chemie.

Obrovským hitem jsou samozřejmě přírodní rybníčky na statcích „Roter Hahn“, které jsou zcela bez chlóru. Celá rodina se tak může bezstarostně koupat a zároveň si užívat krásnou přírodu.

> Statky s vlastním přírodním rybníkem ke koupání nebo s bazénem
> Statky poblíž míst ke koupání (max. 500 metrů)
> Statky poblíž míst ke koupání (max. 5 kilometrů)