X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Od kamen rovnou do sněhu

Hory pod sněhem a stará známá pohoda

Návštěvníci statků mají příležitost zažít zimu v Jižním Tyrolsku v její původní podobě: ať už při vydatné selské snídani, při lázni v ovčí vlně, u výrobků se selkou nebo při aktivitách na sněhu – když práce na poli mají přestávku, přichází ke slovu pohoda.
Idylické apartmány
Dovolená na statku v Jižním Tyrolsku je ve znamení velkého prostoru v plně vybavených a útulných apartmánech, nechybí ani srdečné kontakty s rodinou ze statku a se zvířecími obyvateli. K mání jsou také zdravé produkty ze statku. Přírodními materiály zařízené a mile uspořádané apartmány nebo pokoje k pronájmu zvou po túře na sněžnicích nebo po nostalgické projížďce na saních tažených koňmi k odpočinku – dřevo použité při výrobě nábytku často pochází dokonce z vlastního lesa. O jedinečnou atmosféru se stará kombinace alpského vybavení obydlí, jemného světla, teplých barev a vznešených látek. A večery jsou ještě romantičtější: hosté se tulí ke kachlovým kamnům ve své selské světnici, pochutnávají si na lahůdkách selské kuchyně nebo pomáhají šikovným selkám při jejich tvorbě. Zároveň se mohou dozvědět mnoho zajímavého o mýtech, pověstech, zvycích a tradicích a vyrobí si svou vlastní vzpomínku na Jižní Tyrolsko.
 
Jedinečné nabídky pro dovolenou na statku:

Alpské lázně na statku

Alpský wellness má v jihotyrolské selské kultuře dlouhou tradici: jelikož léčivé byliny odjakživa rostou v bezprostřední blízkosti obydlí a statků a moudra o síle přírody se vždy přenášela z generace na generaci. Například selky a sedláci na vitálních statcích kombinují stovky let staré vědomosti s nejnovějšími poznatky ze zdravovědy a z nauky o kráse. Hosté tak přijdou na chuť regionálním lázeňským nabídkám sahajícím od senných koupelí, přes lázně ve vlně, až po bylinné zábaly – to vše spojeno s autentickými prázdninovými zážitky a s naprosto individuální péčí.
Vitální dovolená na statku

5 elementů příjemného odpočinku

Kneippova metoda je synonymem souladu mezi tělem, myslí a duchem. Zdravý život, plonodnotné biostravování a tradiční lázeňské metody jsou na programu prozatím pouze na jediném certifikovaném statku s Kneippovými postupy.
> Dovolená na statku s Kneippovou metodou