V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Sáňkování v Jižním Tyrolsku

Veselé sáňkování rovnou ze statku

Sáňkování v Jižním Tyrolsku
V zemi, kde je doma eso světového sáňkařského sportu Armin Zöggeler, se sáňkuje také bez olympijských ambicí. Zato však s velkou dávkou zábavy. V Jižním Tyrolsku je sáňkování národním sportem – pro mnohé už od dětství. Alespoň malý kopeček se většinou nachází hned vedle statku. Děti se tam vyřádí ve sněhu, kloužou se a budují sněhové skokánky, zatímco maminka může sedět na zimním slunci a odpočívat při zajímavé četbě s horkým čajem ze sušených bylin ze zdejší zahrádky.
Polní cesty směřující k horským chatám a pastvinám často sedláci promění na sáňkařskou dráhu plnou zatáček . Stačí přitom vyrazit směrem do kopců a po hodině či dvou se hosté dostanou na místa, kde se zhluboka nadechnou naprosto čistého horského vzduchu a užijí si široký výhled. Po vydatné svačině ve staré horské chatě následuje zábava v podobě sjezdu na saních zasněženým lesem.

Pro malé i velké příznivce této zábavy jsou tu navíc perfektně zabezpečené a připravené sáňkařské dráhy v lyžařských areálech, nahoru na kopec se přitom každý dostane v pohodlí lanovky. Saně si je možné půjčit přímo na statku nebo na horské chatě. Aby vám nechyběly síly, naservíruje vám selka ráno zdravou selskou snídani s mnoha produkty přímo ze statku. Čerstvě upečený chleba, mléko od vlastních krav, domácí jogurt a ovocné marmelády už čekají na pěkně prostřeném stole ve staré selské světnici. Tak by měl začínat každý den!

Sáňkování při měsíčku

Sáňkování při měsíčku
Jedinečným zážitkem pro milovníky nočních aktivit je sáňkování při měsíčku pod oblohou posetou hvězdami. Po domácím svařenému vínu je jízda zimním lesem dolů do údolí zcela jedinečným zážitkem. Kromě nočního sáňkování nabízejí některé statky také působivé túry s pochodněmi.

> Ze statku rovnou za sněhovými radovánkami: statky vedle sáňkařských drah