V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená v Bozen a okolí

Středomořský flair, vinařské vesničky jako z obrázku

Jih Jižního Tyrolska je přitažlivý. Kde je ale nejkrásnější? V rušném Bolzanu, v idylických regionech Überetsch a Unterland nebo v prosluněném Hochplateau? Těžko říct.
Nejlepší by byl mix všech částí Jižního Tyrolska. Ubytujte se na dovolené v apartmánu na statku a podnikejte odtamtud výlety. Bolzano je ideálním místem k posezení v kavárničkách a k nákupům v šarmantním centru, můžete tu filozofovat a užívat si při tom výhled na světoznámé vrcholy Dolomit-Schlern a Rosengarten. Po 200 dnů v roce je tu možné jíst venku a užívat si symfonii tyrolské a italské kuchyně.

Komu to tady v kotlině nevyhovuje, ten se v závislosti na ročním období přemístí na letní či zimní hory - do města Jenesien, na Ritten nebo do údolí Sarntal. Anebo se vydá do regionu Überetsch, který je se svými kopečky, vinohrady, krásnými sídly, hrady a zámky a také statky možná nejkrásnější částí Jižního Tyrolska. Milovníci vína si tu naplno užijí Vinnou stezku, zatímco milovníci vody najdou ochlazení u jezer Kalterersee nebo Montiggler Seen .

Tipy pro jih Jižního Tyrolska

Skalní pyramidy Ritten
Pamětihodnosti
Messner Mountain Museum Firmian na hradě Sigmundskron, podloubí v Bolzanu a Ovocný trh, Muzeum vína Kaltern, hrad Moos-Schulthaus (Eppan, muzeum středověkého bydlení), hrad Hocheppan, podloubí v městě Neumarkt, hrad Haderburg (Salurn), Muzeum člověka v čase (Kurtatsch), známý poutní kostel Maria Weißenstein, výroba sektu Arunda (Mölten), Langfenn (Jenesien), vyšívání na kůži v Sarn, včelařský statek Bienenhof (Ritten)

Zajímavé turistické cíle
St. Oswald - promenáda, hrad Leuchtenburg (Kaltern), ledové díry (Eppan), údolí Frühlingstal, procházka okolo jezer Montiggler Seen (Eppan), Castelfeder, Trudner Horn, propast Bletterbachschlucht (Aldein), Schönrastalm, Weißhorn a Schwarzhorn, Stoanerne Mandlen, Salten, jezero Durnholzer See, skalní pyramidy Ritten

Lyžařské oblasti
Obereggen - Ski Center Latemar, Jochgrimm, Reinswald - Sarntal, Rittner Horn

Dovolená na jihu Jižního Tyrolska
> Apartmány na jihu Jižního Tyrolska
> Pokoje k pronájmu na jihu Jižního Tyrolska
 

jih Jižního Tyrolska přehled

Dovolená na statku v Sarntal

Dovolená na statku v Sarntal

Během dovolené na statku v Sarntalu poznáte údolí, které si dochovalo svůj přirozený původní ráz.
Detail
Dovolená na statku v Ritten

Dovolená na statku v Ritten

Že je dovolená na statku na Rittenu dobrým nápadem, dokazuje skutečnost, že tu už v 16. století vynalezli slovní spojení „letní osvěžení“.
Detail
Dovolená na statku v U Jihotyrolské vinné stezky

Dovolená na statku v U Jihotyrolské vinné stezky

Během dovolené na statku u Jihotyrolské vinařské stezky zjistíte, co opravdu znamená latinské „In vino veritas“.
Detail
Dovolená na statku v Nejjižnější cíp Jižního Tyrolska

Dovolená na statku v Nejjižnější cíp Jižního Tyrolska

Dovolená na statku v nejjižnějším cípu Jižního Tyrolska – tak trochu stranou, ale přitom je to všude kousek.
Detail
Dovolená na statku v Okolo přírodní parku Trudner Horn

Dovolená na statku v Okolo přírodní parku Trudner Horn

Dovolená na statku v oblasti okolo přírodního parku Trudner Horn slibuje řadu zajímavostí: dozvíte se spoustu informací, budete rozjímat a dokonce zažijete mnohá dobrodružství.
Detail
Dovolená na statku v Mölten - Jenesien

Dovolená na statku v Mölten - Jenesien

Můžete se vydat na vyjížďku v sedle haflingera nebo se vydáte na výlet ke stovkám skalních pyramid. Během dovolené na statku v obcích Mölten a Jenesien budete obdivovat pestrý region okolo horského hřbetu Tschögglberg.
Detail