V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obcích Mölten a Jenesien: pestrost na horském vzduchu

Dovolená na statku v Mölten - Jenesien
Můžete se vydat na vyjížďku v sedle haflingera nebo se vydáte na výlet ke stovkám skalních pyramid. Během dovolené na statku v obcích Mölten a Jenesien budete obdivovat pestrý region okolo horského hřbetu Tschögglberg.

Obě horské vesnice Mölten a Jenesien leží pod Tschögglbergem. Tento dlouhý horský hřbet rozprostírající se mezi Bolzanem a Meranem patří do Sarntalských Alp. Zdejší klima vytváří po celý rok ideální podmínky k pěší turistice pro celé rodiny. Obzvláště pěkný je výlet na jedinečnou náhorní plošinu Salten. Ta se rozpíná právě mezi obcemi Mölten a Jenesien. V létě je sem možné uprchnout před vedry panujícími v údolí. Na podzim vytvoří jehličí spadlé z největšího modřínového lesa v Evropě pomyslný koberec a celý Salten se zbarví do ohnivě červené barvy. O několik týdnů později začne sezona běžkařům a výletníkům na sněžnicích. V lyžařském a turistickém ráji Meran 2000 si na své přijdou lyžaři a příznivci snowboardingu.

Dovolená na statku v obcích Mölten a Jenesien: v jezdeckém ráji
Koně haflinger jsou symbolem oblasti Tschögglberg a Jenesien platí za kolébku tohoto plemena. Na žádném jiném místě Jižního Tyrolska neexistuje rozsáhlejší chov haflingerů. Mnoho statků nabízejících dovolenou na statku v obcích Jenesien, Mölten, Hafling nebo Vöran patří mezi specializovaná jezdecká zařízení. Pro své hosty organizují jízdy v kočáru a vyjížďky na koních haflinger. Jen v obci Jenesien se během roku konají tři jezdecké sportovní akce. Zaměřují se na westernové turnaje, drezúru nebo na parkurové skákání. Z obce se během závodů stává vesnice vznešených blondýnek. V zimě přichází ke slovu také skandinávská disciplína skijöring, při které lyžaře na laně táhne kůň. V obci Jenesien se tento sport těší rostoucí oblibě.

Turistická dovolená bez auta
Kdo tráví dovolenou v apartmánu v obci Mölten nebo Jenesien, může se nechat přepravit směrem nahoru nanejvýš pohodlně: Obě obce jsou totiž propojené nejen panoramatickou silnicí, ale také do nich vyjíždí lanovka. Lanová dráha Mölten zaveze místní obyvatele i návštěvníky za pouhé čtyři minuty z místa Vilpian v údolí Etschtal až do výšky přes tisíc metrů. A lanovka Jenesien startuje přímo z Bolzana. Několikrát denně navíc obě obce ležící u hory Tschögglberg spojuje turistický autobus, do oblasti Salten se tak lze dostat jednoduše a mnoha způsoby. Na náhorní planině se do všech směrů rozbíhají příjemné turistické trasy, které zvládnou bez velké námahy i rodiny s dětmi. V cíli na turisty čeká výhled na Bolzano a na horský hřeben Dolomit. U Möltenského kříže se skýtá panoramatický výhled na vrcholky Geisleru , na Plattkofel, Schlern, Rosengarten a na Laugen. Odpočinout si lze ve starých horských hostincích a salaších.

Němí svědkové zašlých časů jsou z kamenů
Cestou je možné narazit na zajímavé pamětihodnosti, jednou z nich je více než stovka kamenných pyramid nazvaných „Stoanernen Mandln“, které se nacházejí v místě Hohe Reisch. Kopec s nadmořskou výškou 2.000 metrů platil ve středověku za kultovní místo spojené s čarodějnicemi. Dnes jsou tu k vidění stovky nahromaděných kamenných pyramid, které připomínají malé a velké kamenné človíčky „Steinerne Männchen“. Místo je jedním z nejhezčích vyhlídkových bodů v Sarntalských Alpách. Spatřit je odtud možné Dolomity s vrcholy Marmolata a Ortler.

Květy šafránu a dobré jídlo
O správný poměr mezi odpočinkem a zábavou se v regionu pod horou Tschögglberg stará pestrý doprovodný program. Na konci dubna, kdy se horské pastviny Saltenu promění na moře fialových a bílých květů, se v Möltenu konají tradiční slavnosti šafránu. Na jaře zahrnují hostince v obci Jenesien své hosty různými specialitami a na podzim se vše okolo jídla nese v duchu kaštanů, konají se tu slavnosti těchto plodů.

Proč strávit dovolenou v obci Mölten nebo Jenesien?
  • Lyžařský a turistický ráj Tschögglberg mezi oblastmi Meran 2000 a Salten
  • Nejvýše položená výrobna sektu v Evropě je v Möltenu
  • Muzeum fosilií s 260 milionů let starými zbytky zkamenělých stromů

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Jenesien

Dovolená na statku v Jenesien

Dovolená na statku v Jenesien mezi vinaři a horskými sedláky je velmi pestrá. Čeká tu na vás mnoho turistických stezek vedoucích klidnou přírodou.
Detail
Dovolená na statku v Mölten

Dovolená na statku v Mölten

Dovolená na statku v Möltenu nabídne pěší túry po stopách svědků zašlých časů. Nachází se tu také nejvýše položená výrobna sektu v Jižním Tyrolsku.
Detail