V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Neumarkt: Miss Nížiny

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Neumarkt
Na dovolené na statku v Neumarktu poznáte opravdovou Miss: Neumarkt patří mezi nejkrásnější vesnice Itálie.

Takto to vidí organizace „I Borghi più belli d’Italia“, která se rozhodla udělovat ocenění nejkrásnějším místům v Itálii. Kromě historického jádra obce a blízkosti k přírodě přispěla k ocenění také skutečnost, že je Neumarkt hlavní obcí regionu Unterland (Nížina) a zároveň kulturním centrem nejjižnější části Jižního Tyrolska. Velkým plusem obce s částmi Laag, Mazon, St. Florian a Vill je výhodná poloha v údolí Etschtal, asi 25 kilometrů jižně od Bolzana.

Dovolená na statku v Neumarktu: všechny cesty vedou...
Neumarkt byl založen ve 12. století a už brzy sehrával důležitou roli uzlového obchodního bodu mezi severem a jihem. Vedla tudy důležitá obchodní cesta. Výhodu představovala i blízká a tehdy ještě splavná řeka Etsch, po které bylo možné převážet zboží. Řeka nablízku však nepřinášela jen pozitiva. Ve 13. století vesnici zničila povodeň a byla znovu vystavěna, a proto dostala jméno „Neuer Markt“. Díky vzkvétajícímu obchodu obec zbohatla už ve středověku, což je patrné na historickém jádru Neumarktu.

Živá historie
Působivým svědkem obchodní minulosti Neumarkt jsou podloubí ve středu obce, která středověkým obchodníkům zaručovala ochranu pro jejich zboží a obchody. Kromě ulice Laubengasse se může pyšnit řadou dochovaných domů postavených v tradičním stylu také ulice Andreas-Hofer-Straße, která navazuje ze západního směru. Jejich podoba vychází z benátského stavitelství. Tady se nachází i „Muzeum každodenní kultury“, které informuje o všedním životě v občanském obydlí 19. a 20. století. Kdo se chce trochu projít za hranice vesnice a zajímá ho kultura a historie, zamíří na příjemnou procházku ke zřícenině hradu Kaldiff do části obce Mazon. Ačkoliv se jeho zdivo zřítilo už na konci 18. století, je na některých místech stále ještě možné objevit zbytky fresek. Další zříceninou, tentokrát v lepší stavu, je poutní hospic Klösterle v obci St. Florian. V průběhu staletí poskytoval střechu nad hlavou mnohým cestovatelům, kteří do Neumarktu zavítali po důležité obchodní cestě vedoucí zdejší nížinou. Klösterle je jedním z mála zcela dochovaných poutních hospiců v Evropě a znovu a znovu se probouzí k životu. Hlavně tehdy, když se tu v létě konají slavnosti Unterlandler Freilichtspiele, při nichž jsou na programu díla velkých mezinárodních a tyrolských dramatiků. To vše s kulisou kláštera.

Kam vás nohy zavedou
Nejen zříceniny Kaldiff a Klösterle jsou zajímavými turistickými cíly. Také příroda v okolí Neumarktu má co nabídnout všem, kteří dovolenou netráví jen v apartmánu v obci Neumarkt. 60 procent rozlohy obce patří do přírodního parku Trudner Horn, který je se svými 400 kilometry značených tras opravdovým turistickým rájem. Kromě toho se v bezprostřední blízkosti obce nacházejí také soutěska zapsaná na seznamu světového dědictví Bletterbachschlucht a biotop Castelfeder, dvě velké jihotyrolské přírodní zajímavosti. Na své si během dovolené na statku v Neumarktu přijdou také cyklisté. Po stezce Etschradweg se je možné dostat až k jezeru Garda, které je největší v celé Itálii. Kdo touží spíše po šlapání do kopce, vydá se z Neumarktu po trase bývalé železnice Fleimstalbahn a ve stínu tunelů a lesů dorazí až do místa Truden. 300 slunečných dnů ročně v Neumarktu je také požehnáním pro milovníky vody, kteří si tu mohou užívat na koupališti. Přesto Neumarkt nestojí za návštěvu jen v teplé části roku. Lyžařská oblast Jochgrimm je odtud autem asi jednu hodinu jízdy. Nabízí 80 kilometrů sjezdovek a díky až do dubna zasněžovaným tratím zaručuje příjemnou zimní dovolenou.

Svátky jsou za dveřmi
Zimní pohodou je opředený vánoční trh v Neumarktu. Horké nápoje zahřejí zevnitř, u mnoha stánků lze nakupovat výtvory tradičních řemesel a živý betlém sem přivádí celou svatou rodinu. Ani v létě nechybí nejrůznější slavnosti. Na začátku srpna se koná nejstarší vesnická slavnost v Jižním Tyrolsku - Neumarkter Laubenfest. Po tři večery se o dobrou náladu v uličkách starají tři kapely, nechybí ani široká nabídka jídel a dobrého pití.

Proč strávit dovolenou v Neumarktu?
  • Centrum Jihotyrolské nížiny
  • Přírodní a kulturní zajímavosti na jihu Jižního Tyrolska
  • Vyplatí se v létě i v zimě