V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku na Rittenu: prázdninová hora

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Ritten
Že je dovolená na statku na Rittenu dobrým nápadem, dokazuje skutečnost, že tu už v 16. století vynalezli slovní spojení „letní osvěžení“.

Letní dům na Rittenu: Kdo v Bolzanu něco znamená, vlastní takový dům. Ne náhodou vzniklo slovní spojení letní osvěžení právě tady. Palčivá vedra v kotlině Bolzana vyhání mnoho obyvatel města nahoru na náhorní planinu Ritten, kde je mnohem snazší přestát léto.

Dovolená na statku na Rittenu: spojení dvou tradic
Ritten je mezi obyvateli Bolzana oblíbený odedávna a tak náhorní planina nad Bolzanem vždy žila turismem. Přesto je na Rittenu velmi důležité zemědělství. Kromě lesů tu bylo hodně pastvin a polí. Dnes už tu pole nenajdete. Výstavba zavlažovacích zařízení a přívodu pitné vody sedlákům umožnila, aby se ve výše položených oblastech Rittenu zaměřili na chov dobytka a v nižších polohách na pěstování ovoce a vína.

Lanová dráha a zubačka
Pro turismus na Rittenu bylo důležité otevření dráhy Rittnerbahn v roce 1907. Z náměstí Waltherplatz v Bolzanu jezdila tehdy ozubená železnice, která pokračovala přímo do obce Oberbozen a odtud po rovině do Klobensteinu. Trať do místa Oberbozen byla nahrazena lanovou dráhou, ta je stejně jako zubačka opravdovou pamětihodností. Během jízdy z Bolzana do obce Oberbozen je možné obdivovat nejen překrásné panorama Dolomit, ale také lze spatřit Rittenské přírodní pyramidy. Především při západu slunce, kdy se do růžové a červené barvy zahalí oblast Rosengarten-Latemar, je pohled tímto směrem opravdovým zážitkem. Mezi místy Oberbozen a Klobenstein jezdí dodnes stará, zrenovovaná dráha Rittner Bahn. Svezení v ní byste si neměli nechat ujít.

„Tady na Rittenu je božsky krásně a poklidně.“
Touto lanovkou jezdil také Sigmund Freud. V létě roku 1911 strávil dovolenou v obci Oberbozen a napsal odtud dopis C. G. Jungovi: „Milý příteli, tady na Rittenu je božsky krásně a poklidně. Mám neskonalou chuť k nicnedělání …!“ Tento výrok byste si měli během dovolené na statku na Rittenu dobře zapamatovat – a také si stejně jako Freud zaplavat v jezeru Wolfsgrubener See. Malé lesní jezero leží kousek od Oberbozenu. Kdo se chce slunit na Rittenu v zimě, udělá také dobře. V zimě se zamrzlé jezero mění na velké místo k bruslení.

Vzhůru na kopec!
Kdo si objednal apartmán na Rittenu, aby mohl vyrážet na túry, udělal dobře. Nespočet turistických stezek tu vede přes lesy a horské pastviny. Zájemcům o vrcholové túry se doporučuje výšlap na „Horn“, který je se svou nadmořskou výškou 2.200 metrů nejvyšším bodem náhorní planiny. Výhledu tu nebrání žádné jiné kopce, a proto je z něj vidět až na Großglockner v Rakousku, na Dolomity a na ledovec Ortler. V zimě je tu krásné lyžování, snowboardování a sáňkování.

Divadlo nebo rock?
Ritten – to není jen příroda a sportování. Podobně jako na mnoha dalších místech vznikl okolo roku 1200 v místě Lengmoos hospic, který byl důležitým záchytným bodem pro poutníky na cestě do Říma. Později hospic ztratil svůj význam a ve 14. století byl přestavěn na pobočku Řádu německých rytířů, na jejich komendu. Dnešní budova byla postavena okolo roku 1500, původní stavbu pohltil požár při nepokojích sedláků. Komenda dnes zajišťuje zázemí pro bohatý a rozmanitý kulturní program. Široko daleké jsou známé Letní hry na Rittenu s vysoce kvalitními divadelními představeními, které se konají v červenci a srpnu na venkovní scéně. Kdo dává přednost rockové hudbě, nepřijde na Rittenu zkrátka. Na začátku července se v aréně pro rychlobruslení „Arena Ritten“ koná festival „Rock im Ring“, který patří k vrcholům festivalového léta v Jižním Tyrolsku.

Proč strávit dovolenou na Rittenu?
  • Ideální pro aktivní lidi: turistika, plavání, kola, sáňkování, lyžování, snowboard, bruslení
  • Původ letního osvěžení
  • Historická jízda zubačkou a lanovkou

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 49 Statky