V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Andrian: živé tradice

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Andrian
Dovolená na statku v obci Andrian ukazuje, že tradice nespočívá v uctívání popela, ale ve střežení ohně. Obyvatelé obce Andrian to tak myslí doslova.

Když v roce 1796 dostali Tyrolané zprávu, že se blíží Napoleon, modlili se k Bohu, aby ochránil jejich zemi. Oddali se srdci Ježíšovu. Tuto přísahu od té doby každý rok opakují. Z přísahy a z tradice svatojánských ohňů vznikly ohně zapalované na počest Nejsvětějšího srdce Páně. Oslavy se konají třetí neděli po svátku letnic. Také v horách nad Andrianem hoří v tento den velký oheň ve tvaru zvířete z jihotyrolského znaku, kterým je orel. Andrian ležící na půl cesty mezi Bolzanem a Meranem zůstal věrný svému selskému původu i v dalších ohledech.

Snadný výběr dovolené na statku
Nalézt apartmán v obci Andrian na tradičním statku, není komplikované. Mnoho statků si pečlivým způsobem uchovalo svůj původní charakter, což je možné prohlásit o celé vesnici. Kostel stál už ve 13. století a stojí tu dodnes. Ve vesnici se však nedochoval jen kostel. Kousek od stánku Božího stojí statek Sternbauerhof, který je krásným příkladem tradiční selské stavby s dobře dochovanými freskami z 16. a 17. století na venkovním zdivu. V centru vesnice zaujme i stará usedlost, která prošla odbornou renovací. Dnes slouží jako hostinec. Ráz vesnice, který nepoškodila ani vlna rekonstrukcí, utváří i zřícenina Festenstein a hrad Wolfsthurn, obě staré stavby se tyčí nad Andrianem na skále. Důkazem, že statky nejsou jen rekvizitou ze starých časů, je nejen příjemný klid ve vesnici, ale také okolní ovocné sady a vinohrady. Jsou pastvou pro oči a naznačují, že návštěva Adrianu je zážitkem také pro milovníky dobrého jídla a pití.

To nejlepší od sedláků
Ne náhodou leží Andrian na Jihotyrolské vinařské stezce. Kvalita zdejších vín je vysoká, nejlépe si je užijete na ochutnávce, kterou nabízí řada míst. Vinařství Kellerei Andrian se vinařskému řemeslu věnuje už hodně dlouhou dobu. Bylo založeno v roce 1893 a je nejstarší v celém Jižním Tyrolsku. Kdo chce ochutnat i zdejší jídla, přijde si na své během týdnů medvědího česneku v Andrianu. Na komentovaných procházkách se je možné dozvědět vše k tématu medvědí česnek. Podobné zážitky nabízejí také kaštanové týdny, které se konají na podzim. Kromě procházek doplněných o zajímavé informace k nim patří pečené kaštany na náměstí obce.

Pěkně pěšky
Na túry je možné vyrážet i bez myšlenek na kulinářské zážitky. Z vesnice je to jen malý kousek k různým turistickým stezkám, například k výchozímu místu na okružní trasu okolo Andrianu. Ochladit se po dni stráveném na túře se lze v místním lesním bazénu, k němuž přijíždějí pravidelně i obyvatelé Bolzana, když je jejich městské koupaliště přeplněné. Nedaleko bazénu jsou tenisové kurty, kde si můžete podle libosti zahrát dvouhru nebo čtyřhru. Komu se občas zasteskne po městě, dostane se do Bolzana i Merana jen za 20 minut. Na dovolené v apartmánu v obci Andrian jste přímo v centru všeho dění: nebude vám chybět dobré jídlo, platí to také pro kulturu i geograficky. Nepřekvapí proto, že se tu líbilo už starým Římanům.

Proč strávit dovolenou v obci Andrian?
  • Ideální poloha
  • Klidné místo a autentická selská atmosféra
  • Víno, medvědí česnek a kaštany přímo z vinohradu, keře či ze stromu