V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v Terlan: vesnice otevřených dveří

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Terlan
Dovolená na statku v Terlanu je zcela ve znamení obecního znaku. Jeho otevřená brána ukazuje, že tu na návštěvníky čeká pohostinnost, a nehrozí nuda.

Dvě stříbrná a do široka otevřená křídla brány ve znaku Terlanu nesymbolizují jen pohostinnost a nové zkušenosti, ale jsou také znakem v geografickém a historickém významu. Terlan leží přímo před branami hlavního města provincie Bolzana, do kterého je to odtud autem jen 15 minut. Stříbrná barva brány odkazuje k historii Terlana. V 15. století tu totiž těžili stříbro, díky čemuž se Terlan stal bohatou obcí. S touto částí historie jsou spjaty také další části patřící k této obci - Vilpian a Siebeneich.

Dovolená na statku v Terlanu: tři za cenu jedné
Kdo si pro svou dovolenou vybere apartmán v obcích Terlan, Vilpian nebo Siebeneich, získá tu výhodu, že se rychle dostane na zajímavá místa dvou ostatních vesnic. V Terlanu samotném zaujme především impozantní farní kostel, který je dodnes svědectvím bohatství spojeného s těžbou stříbra. Kdo chce pohledem na věž zjistit, kolik je hodin, musí se podívat pořádně: Na rozdíl od běžných hodin tu velká ručička ukazuje hodiny a malá minuty. Kostelní věž v obci Terlana je poněkud svérázná i v dalším ohledu. Brzy po dostavbě se začala naklánět, v 19. století se odklonila o deset metrů a nezbylo, než ji postavit znovu. Pevnějším dojmem působí neméně zajímavá zřícenina hradu Neuhaus přímo nad Terlanem, ke které se svižným tempem dostanete za půlhodinu. Výstup vám vynahradí výhled na celé údolí Etschtal – pocítíte při tom, co asi vnímal hrabě z Tyrolska, který měl odtud před očima celé své panství. Podobné vyhlídkové místo představuje ruina hradu Greifenstein, které se podle jedné pověsti také někdy říká prasečí hrad. Turistická stezka směrem na Greifenste začíná v obci Siebeneich. Také Vilpian, třetí část spadající pod Terlan, je výchozím bodem na pěší túry. Za deset minut se odtud dostanete k 82 metrů vysokému Dolnímu vodopádu „Unterer Wasserfall“.

Králové chřestu
Stříbro, pověsti a zříceniny nejsou vším, co může Terlan nabídnout. V Jižním Tyrolsku je obec známá díky chřestu. Tato královská zelenina, kterou si v dřívějších dobách mohla dovolit jen šlechta, se tady v tak zvaném chřestovém trojúhelníku Terlan-Vilpian-Siebeneich pěstuje už více než 100 let. I když chřest v minulém století významně ztratil na úkor jablek, věnuje se mu v Terlanu 13 sedláků. Na počest tradiční zelenině se každý rok v dubnu a květnu konají slavnostní týdny chřestu „Terlaner Spargelwochen“. K této události patří komentované vycházky a vyjížďky na kole za chřestem, jízdy kočárem po chřestovém trojúhelníku a chřestová slavnost. Na jaře je dovolená na statku v obci Terlan vhodnou příležitostí využít kulinářskou nabídku mnohých statků a šenků, kde připravují z čerstvě sklizeného chřestu rozmanitá jídla.

Houpali jste se dnes na laně, nebo jste se trefili do černého?
Kdo hledá kromě pěší turistiky a jízdy na kole ještě něco akčnějšího, udělá dobře, když si vybere apartmán v Terlanu. Adrenalinovou zábavu slibuje lanové centrum v bezprostřední blízkosti centra obce. Tento 21 metrů vysoký park nabízí více než 80 stanovišť, klouzání na laně a 14metrový volný pád. Pro děti je tu také dětské lanové centrum. Kdo dává přednost pevné půdě pod nohama, může v lukostřeleckém parku nazvaném 3D-Bogenparcours ukázat svou šikovnost lovce zvěře. S pomocí luku a šípů se pokusí skolit plastového medvěda, srnu a divočáka. Zvířata jsou jako živá. Větší pohoda provází sjíždění řeky. Na nafukovacím člunu se je možné vypravit po řece Etsch z Terlanu až k nádraží Sigmundskron, během plavby si budete užívat okolní krajinu.

Proč strávit dovolenou v obci Terlan?
  • Pěkné túry ke zříceninám a vodopádu
  • Ideální místo pro milovníky chřestu
  • Lanové centrum, střelba z luku, sjíždění řeky

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 15 Statky