V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Corvara: slunečné místo u okruhu Sellaronda

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Corvara
Dovolená na statku v obci Corvara je oblíbená v létě i zimě. Na návštěvníky tu čeká excelentní lyžařská oblast, různé možnosti pro trávení volného času, turistické stezky a také příjemné čajovny.

Corvara leží ve sluncem zalité pánvi na konci horní části jižní strany údolí Val Gardena. Obklopují ji masivní hory Dolomit. Obec patří mezi tři ladinské vesnice v oblasti Alta Badia a dále se dělí na tři menší části Corvara, Pescosta a Kolfuschg, které se postupně stále více propojují. Nad obcí Corvara majestátně trůní 2.665 metrů vysoká hora Sassongher. Vesnici obklopují masiv Sella a přírodní park Puez Geisler. Jedná se o tradiční turistické místo lákající na příjemnou dovolenou – společenskou smetánku nevyjímaje. Sellaronda, která je okružní trasou okolo masivu Sella, je v zimě velmi oblíbená u lyžařů, v létě sem jezdí příznivci horských kol. Kdo se rozhodne pro dovolenou na statku v obci Corvara, stráví ji v poklidné horské vesnici s výhledem na impozantní hory a se širokou nabídkou volnočasových aktivit.

Dovolená na statku v obci Corvara je bohatá na kulturu a zážitky
Corvara je označována za kolébku turismu v oblasti Alta Badia. První hosté sem přijížděli na dovolenou už v 18. století, v doprovodu místních lidí podnikali výstupy k okolním dolomitským vrcholům. V roce 1938 tu vzniklo první zařízení pro lyžaře – jednoduchý lanový vlek, který v roce 1947 nahradila první sedačková lanovka v Itálii. Už tehdy si hosté užívali výhled z místa Pralongià-Plateau na ledovec Marmolata, na masiv Sella a na řadu dalších dolomitských vrcholů. Milovníci kultury mohou ze svého apartmánu v obci Corvara podnikat výlety za pamětihodnostmi, za vidění stojí například farní kostel svaté Kateřiny. Na úpatí horského hřbetu Fanes-Sennes stojí kostel svatého Kříže a v ateliéru Raimonda Mussnera jsou k vidění trvalé výstavy akvarelů a studií z bronzu. Požitkáři se mohou těšit na mnoho restaurací, příjemných barů, cukráren, čajoven a na čokolatérie.

Aktivně v létě i zimě
Aktivní dovolenkáři si v obci Corvara vybírají v každém ročním období ze široké palety nabídek. V létě je možné podnikat procházky po údolí, náročné túry přírodním parkem Puez-Geisler a vyloženě těžké vrcholové túry na Sassongher nebo na Piz Boè. Velkou výzvou pro turisty a zkušenější lezce s jistým krokem je určitě feráta Pisciadù v masivu Sella. Zpestřit dovolenou na statku si je možné v tenisové hale, na kurtu nebo u koupacího biotopu. Tři kilometry od obce Corvara se v nadmořské výšce 1.700 metrů nachází 9jamkové golfové hřiště „Tranrüs“. V zimě na lyžaře-požitkáře, rodiny s dětmi i sportovní lyžaře čeká 130 kilometrů sjezdovek od lehkých až po náročné a také moderní lanovky. Uprostřed vesnice se nachází přímé nástupní místo ke dvěma nejkrásnějším lyžařským okruhům v Alpách. Jedním je Sellaronda a druhý představuje okružní trasa po stopách 1. světové války. Především okruh okolo horského masivu Sella byste si během vaší dovolené na statku v obci Corvara rozhodně neměli nechat ujít. Krajina Corvary se hodí také na zimní turistiku, výlety na sněžnicích a na skitouring. K dispozici jsou i zastřešený zimní stadion a běžecké stopy, které vedou přes lesy až k vodopádu Pisciadù.

Nostalgická jízda na starých saních
V obci se koná několik akcí, na které to hosté ubytovaní v apartmánu v místě Corvara nemají daleko. Opravdovým zážitkem je jízda na starých saních dříve určených k přepravě sena v obci Kolfuschg. Tento nostalgický spektákl se koná každý rok v únoru na sjezdovce Colfosco-Piste. Účastníci se oblečou do tradičních selských oděvů a v párech mezi sebou závodí na starých saních ke svážení sena. Následuje přehlídka různých lyžařských stylů v podání instruktorů lyžování, závěrečným bodem programu jsou večerní lety na paraglidech. Lokální tradice představují v rámci řady „Čtvrtek v obci Corvara“ hudebníci, taneční skupiny, nechybí ani ukázky tradičních uskupení Schuhplattler a vystoupení spojené s práskáním bičem. Jedinečným zážitkem na dovolené na statku je samotná kulisa při koncertech hudebních skupin. Feráta Pisciadù a hora Sassongher jsou nasvícené do denního světla a nad nimi je možné pozorovat hvězdnou oblohu.

Proč strávit dovolenou v obci Corvara?
  • Skvělá poloha u okruhu Sellaronda
  • Zastřešený zimní stadion, golfové hřiště a mnoho dalších volnočasových aktivit
  • Ideální pro aktivní dovolenkáře