V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v údolí Hochpustertal: u vrcholů Drei Zinnen

Dovolená na statku v Hochpustertal
Na dovolené na statku v údolí Hochpustertal se nemusíte rozhodovat mezi kulturou a aktivním pobytem. Hochpustertal nabízí takovou rozmanitost, že mu v tomto ohledu nemůže konkurovat žádná jiná oblast.

„Oblast Drei Zinnen“ leží na samotném východě Jižního Tyrolska. Díky jezeru Pragser Wildsee, vrcholům Drei Zinnen, náhorní planině Plätzwiese, údolí Fischleintal a jezeru Toblacher See lze říct, že údolí Hochpustertal je extra třída po stránce přírodních krás. Oblast zahrnuje obce Niederdorf, Toblach, Innichen, Prags a Sexten. Nacházejí se v nich některé z nejvýše položených statků v Jižním Tyrolsku. Krásu údolí Hochpustertal oceňoval už Gustav Mahler. Bledé Dolomity, světle zelené louky a tmavě zelené lesy jsou nejen oblíbenými motivy pohlednic, ale také vhodným místem k načerpání nové energie pro tělo i ducha.

Dovolená na statku v údolí Hochpustertal je ve znamení dobrodružství
V Hochpustertalu vymysleli pojem „zážitky na horách“. Žádná jiná oblast nenabízí takovou rozmanitost jako přírodní parky Fanes-Sennes-Prags a Drei Zinnen. Dolomity zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO lákají v obou přírodních parcích na letní turistiku, cykloturistiku, lezení po horách i na horská kola. Ráz zdejší krajiny určují známé vrcholy, jako jsou Dreischusterspitze a Paternkofel nebo vrcholy masivů Haunoldgruppe a Sextner Sonnenuhr. V zimě nabízí Hochpustertal sněhovou jistotu v lyžařské oblasti Sextenských Dolomit, na perfektně upravených sjezdovkách, které jsou ideální pro malé i velké lyžaře. Pověstmi opředená krajina je ideálním místem na pohodové zimní procházky, náročné běžkařské výlety nebo na procházky na sněžnicích či výlety na saních. Kdo si chce Dolomity prohlédnout z širší perspektivy, měl by si vzít v práci volno na pár dní v lednu. V obci Toblach se koná pravidelný Dolomitský balónový festival. Obrovské barevné koule se v tichosti vznášejí nad údolím Hochpustertal a vytvářejí barevný kontrast ke sněhově bílé krajině a tmavě modrému zimnímu nebi. Hochpustertal však nepatří jen do Jižního Tyrolska, neboť sahá i za rakouskou hranici k obci Lienz. Obě jeho části jsou propojeny cyklostezkou Drauradweg. Směrem k Brunecku spojuje celé údolí Pustertal s obcemi v horní části údolí Hochpustertal cyklotrasa Pustertaler Radweg. K výchozím místům na různé pěší túry a za pamětihodnostmi se je možné ve většině případů pohodlně dostat vlakem, který jezdí každou půlhodinu. Zároveň si je možné dovolenou na statku v údolí Hochpustertal naplánovat jako pohodový kulturní pobyt. A kdo se nemůže rozhodnout, čemu dá přednost, může kulturu spojit s aktivitami. Apartmán v Hochpustertalu se stane základním táborem.

Skvělé sýry!
Údolí Hochpustertal je stejně jako v uplynulých staletích spojené s chovem dobytka. Na širých loukách a horských pastvinách nedaleko apartmánu v údolí Hochpustertal se pasou krávy a jejich mléko sedláci dále zpracovávají. Výroba sýrů tu má dlouhou tradici. Sedláci dříve ve svých domácnostech používali jen sbírané čerstvé mléko zbavené smetany, z kterého vyráběli kořeněné šedé sýry. Smetana sloužila k výrobě másla. Sedláci dnes dodávají mléko salaším neboli sýrárnám. V sýrárně Sexten, v ukázkové sýrárně Drei Zinnen v Toblachu a na některých statcích v údolí Hochpustertal zpracovávají horské mléko na chutné a zdravé výrobky. Známý je především horský sýr Sextner Bergkäse a zrající sýr Toblacher Stangenkäse. V údolí Pragser Tal produkují sýrárny na statcích také kozí sýry.

Proč strávit dovoleno v údolí Hochpustertal?
  • (Hoch)Pustertalské speciality
  • Statky vysoko v horách
  • Lyžování, cyklistika, běžky, turistika - oblast Drei Zinnen se ideálně hodí na aktivní dovolenou
> 5 důvodů, proč strávit dovolenou na statku v údolí Hochpustertal

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Innichen

Dovolená na statku v Innichen

Dovolená na statku v Innichenu je ve znamení propojení kultury a zážitků, na hory v okolí obce přitom dohlíží obr.
Detail
Dovolená na statku v Niederdorf

Dovolená na statku v Niederdorf

Dovolená na statku v obci Niederdorf zaujme kulturní nabídkou a svou různorodostí – můžete vyrážet na túry, vyzkoušet Kneippovy procedury nebo navštěvovat muzea.
Detail
Dovolená na statku v Prags

Dovolená na statku v Prags

Dovolená na statku v obci Prags je opravdovým zážitkem v přírodě a nabízí mnoho aktivit v okolních Pragserských Dolomitech.
Detail
Dovolená na statku v Sexten

Dovolená na statku v Sexten

Na dovolené na statku v obci Sexten hrají hlavní roli okolní hory. Nejvýchodnější obec Jižního Tyrolska je známá díky jedinečným Sextenským Dolomitům – a také zásluhou neobvyklých přírodních slunečních hodin.
Detail
Dovolená na statku v Toblach

Dovolená na statku v Toblach

Dovolená na statku v obci Toblach je tak různorodá jako obec samotná. Na návštěvníky tu čeká kultura, aktivní dovolená i sýrové zážitky.
Detail