V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Sexten: na dosah Dolomitům

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Sexten
Na dovolené na statku v obci Sexten hrají hlavní roli okolní hory. Nejvýchodnější obec Jižního Tyrolska je známá díky jedinečným Sextenským Dolomitům – a také zásluhou neobvyklých přírodních slunečních hodin.

K obci Sexten s jejími 1.900 obyvateli patří vedle hlavního centra St. Veit a části Moos také osady Schmieden, Kiniger, Außerberg a Mitterberg. Na severovýchodě Sextenského údolí probíhá část hlavního hřebene Karnischer Hauptkamm s horou Helm a naproti leží Sextenské Dolomity, které jakožto součást přírodního parku Drei Zinnen patří ke světovému dědictví UNESCO a jsou chráněným územím. Nejvyšším bodem obce je 3.152 m vysoký vrchol Dreischusterspitze východně od údolí Innerfeldtal. Mnohem známější jsou však vrcholy Drei Zinnen, které jsou symbolem údolí Hochpustertal. St. Veit, hlavní centrum obce Sexten, je ideálním výchozím místem na pěší túry po přírodním parku. Moos leží na začátku malebného údolí Fischleintal a nabízí pohodlné procházky. Snadno se lze odtud dostat také k tahákům sousedních obcí Hochpustertalu, jako například k jezeru Pragser Wildsee.

Během dovolené na statku v Sextenu objevíte nové stezky
Sextenská okružní stezka je vhodnou příležitostí k objevování krajiny okolo apartmánu v obci Sexten. Skládá se ze dvou etap a vede bez velkého převýšení přes osady Sextenského údolí. Její první část prochází podél severovýchodní údolní partie, část dva zavede turisty na jižní údolní stranu. Trasa vede po místech spojených s pověstmi Hochpustertalu a také podél svědků mladší historie: Zřícenina pevnosti Heideck dodnes nese stopy bojů první světové války.

Oběd na staré chatě
Jen pár kilometrů od rakouské státní hranice se nachází lyžařská oblast Helm s nádhernými výhledy na Sextenské a Pragserské Dolomity. Nabízí také stravování ve starých chatách. Lyžařská oblast Helm je jedničkou údolí Hochpustertal. Lze se sem dostat také z místa Vierschach patřícího k sousední obci Innichen. Helm je propojený s lyžařskou oblastí Rotwand, jejíž údolní stanice lanovek se nachází v Moosu. I lyžování na planině Rotwandwiesen se nese ve znamení nádherných výhledů na místa zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO, navíc je zárukou dostatečné sněhové přikrývky. Obě lyžařské oblasti vhodné pro rodiny patří k velké oblasti Sextenských Dolomit s 93 kilometry sjezdovek. Po lyžování si už jen můžete užívat pohodový zbytek dne v apartmánu v obci Sexten.

Kolik je hodin?
Pět dolomitských vrcholů, které se jmenují Neuner (Devítka), Zehner (Desítka, jindy označována jako Sextner Rotwand), Elfer (Jedenáctka), Zwölfer (Dvanáctka) a Einser (Jednička), dohromady tvoří jednu velkou zvláštnost: Sextenské sluneční hodiny. Především v dobách minulých umožňovaly horalům, aby měli přehled o přesném čase. Například sedláci, kteří pracovali na poli a viděli na vrcholy, věděli, kolik je hodin. Také při pohledu z lázní Bad Moos souhlasí běh slunce nad horami s časovým údajem. Při zimním slunovratu stojí slunce přesně ve 12 hodin nad Dvanáctkou a ve 13 hodin nad Jedničkou. To samé platí také pro zbylé vrcholy. Jméno Sexten podle některých zdrojů pochází od hory Zwölferkofel (Dvanáctka): Římané vypočítávali čas jiným způsobem a o dvanácté hodině mluvili jako o „sexta hora“ – proto Sexten. Kdo se tedy řídí čím? Během dovolené na statku v Sextenu ubíhá čas jiným tempem.

Proč strávit dovolenou v Sextenu?
  • Pěší túry po údolí Fischleintal
  • Fascinující příroda v přírodním parku Drei Zinnen
  • Aktivity a odpočinek na horách

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 15 Statky