V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Kiens: blízko všemu

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Kiens
Uprostřed údolí Pustertal můžete strávit dovolenou na statku v obci Kiens, se všemi jejími lahůdkami a pamětihodnostmi.

Řeka Rienz se u obce Kiens pozvolna klikatí po dně údolí a své okolí proměňuje v zelenou oblast vhodnou k odpočinku. Během dovolené na statku v obci Kiens můžete počítat i s různými zážitky. Zemědělské plochy jsou plné polí, luk a pastvin. Když do obce přijíždíte z jakéhokoliv směru Pustertalské silnice, budete míjet širá pole. Pocházejí odtud mnohé produkty, které se zpracovávají na různé lahůdky. Znalci zdejších kuchyně se s nimi pravidelně střetávají.

Zážitky uprostřed zeleně během dovolené na statku v obci Kiens
Nad obcí Kiens leží Hofern. Kdo se ubytuje v apartmánu v Kiens, určitě si vybere jeho slunečnou stranu. Obec se nachází v blízkosti Pustertalské slunečné silnice (Pustertaler Sonnenstraße) a stejně jako okolní vesnice Pfalzen a Terenten profituje z dlouhého slunečního svitu. Když se z Kiens vydáte směrem na sever na náhorní planinu a projedete obcí Issing, dostanete se po zdolání několika málo serpentin na Slunečné silnici do nejmenší vesnice patřící k obci Kiens. Je jí Hofern. Z tohoto místa je možné objevovat na jižní straně údolí stojící rozsáhlé statky položené do strání hory Getzenberg. Tento dlouhý a zalesněný horský hřbet protíná okružní stezka, která začíná i končí v místě St. Sigmund. Turisté se tu procházejí po místech spojených s typickým selským životem.

Dobří sousedé
Mezi obcemi Bruneck, Pfalzen a Vint leží Kiens se svými částmi Kiens, Ehrenburg, St. Sigmund a Hofern. Jedná se o perfektní výchozí místo na výlety všeho druhu. Podnikat je tu možné túry po vysokých i středně vysokých horách údolí Pustertal nebo výlety za nákupy do Brunecku či do některého z mnoha muzeí. Za poznáváním Pustertalu se lze také vydat po cyklostezce – západním, nebo východním směrem. V sousední vesnici Issing se můžete v létě ochladit skokem do chladné vody zdejšího jezírka. Kdo nechce během dovolené usedat do svého auta, nastoupí na nádraží Ehrenburg na vlak. Každou půlhodinu jezdí vlaky do míst, odkud se vyráží na pěkné túry. Vlak mohou v zimě využívat i lyžaři, kteří se za čtvrthodinu dostanou do obce Percha, kde z vlaku přestoupí rovnou do kabinové lanovky jezdící na Kronplatz.

Historie v okolí apartmánu v obci Kiens
Procházková stezka z Kiensu do Ehrenburgu vede po stopách antiky a míjí Ehrenburgský milník, který pochází ze 3. století, a jenž původně stál u pevnosti, která se nacházela na bývalé hranici mezi římskými provinciemi Noricum a Raetia.

Svědkové dob minulých jsou odtud vzdálení jen několik kroků: Hrad Schöneck se schovává v jehličnatém lese nad obcí Kiens, na kopci nad Ehrenburgem trůní stejnojmenný zámek. Oba jsou v soukromém vlastnictví a k prohlédnutí pouze zvenčí. Přímo vedle zámku Ehrenburg stojí na návrší poutní kostel „Nanebevzetí Panny Marie“ z přelomu 17. a 18. století. S tímto kostelem je spojená prastará tradice. Každý rok na svátek Nanebevstoupení Páně vyrážejí o půlnoci zástupy mužů z celého údolí Ahrntal a za zpěvu a modliteb nesou kříž s Ježíšem z obce Kasern na 50 kilometrů dlouhém pochodu do Ehrenburgu, aby tam u obrazu Matky Boží požádali o dobrou úrodu na svých polích. Kdo spatří tento průvod, uvědomí si, jak hluboko je tento církevní zvyk zakořeněný mezi sedláky a také stále živý i u mladé generace.

Proč strávit dovolenou v Kiens?
  • Výchozí místo na výlety po vysokých a středně vysokých horách
  • Koupání v jezírku v obci Issing
  • Pustertalská kuchyně