V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v Rasen-Antholz: selský život a vrcholový sport

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Rasen-Antholz
Zajímavá kombinace: Kdo tráví dovolenou na statku v místě Rasen-Antholz, ocitne se v biatlonové Mekce Evropy, kde však nezapomínají ani na tradice a staré zvyky.

Antholz je pěkné údolí, kde se v létě poklidně pasou krávy a ovce, blahobytné statky připomínají staré časy a staré zvyky jsou tu stále živé. Ale pozor: toto místo je dnes známé mezi aktivními zimními sportovci z celého světa. Za to vděčí jednomu sportovnímu odvětví - biatlonu. Stadion Südtirol-Arena v místě Antholz Obertal je každoročně místem konání Světového poháru v biatlonu. Jinak klidná obec se na pár dnů v lednu promění na místo spojené s obrovskou sportovní událostí. Rasen-Antholz je Mekkou mezinárodního biatlonového sportu, nejlepší biatlonisté měří své síly a až 14.000 fanoušků oslavuje trochu jinou tvář údolí Antholzer Tal. Zdejší krajina nabízí skvělé příležitosti pro sportovní vyžití také amatérským běžkařům. Kdo by na dovolené v apartmánu v obci Rasen-Antholz nechtěl propotit oblečení na trati, po které běhají závodníci v rámci Světového poháru?

Turistická a lyžařská dovolená na statku v obci Rasen-Antholz
Obec Rasen-Antholz, kterou tvoří šest vesnic i několik osad a statků, zahrnuje údolí Antholzer Tal a menší údolí patřící k Pustertalu východně od města Bruneck. Na jeho okraji leží Niederrasen, který je centrem celé obce, a také Oberrasen. Poté následují Antholz Niedertal, Antholz Mittertal, roztroušené sídlo Antholz Obertal a hory Rieserfernergruppe i Villgratner Berge.

Na konci údolí se nachází jezero Antholzer See, třetí největší jezero Jižního Tyrolska. Jeho smaragdová hladina zrcadlí tmavě zelené lesy a ledovce přírodního parku Rieserferner-Ahrn. V obci Rasen-Antholz jsou v létě k dispozici i jiné trasy pro pěší turistiku a na výlety na horském kole po okolních Dolomitech. Přes silnici vedoucí průsmykem Staller Sattel se je možné dostat například do rakouského údolí Defereggental. A zimní aktivní dovolenkáři – hlavně ti, kteří dávají přednost sjíždění sjezdovek před během na lyžích – to nemají daleko do největší jihotyrolské lyžařské oblasti. Obec Rasen-Antholz totiž sahá až k úpatí hory Kronplatz.

Začátek podzimu a „Barthlmä“
Kdo tráví dovolenou v apartmánu v obci Rasen-Antholz, octne se občas v přímém kontaktu s některým z místních zvyků, například může jít o „Barthlmä“. Svatý Bartoloměj je ochráncem sedláků, pastýřů a vinařů. 24. srpna, na den svatého Bartoloměje, začíná pro sedláky podzim. Jedná se o osudový den. Podle selské pranostiky tento den naznačuje, jaké bude počasí v následujících týdnech a dokonce i měsících. Sedláci věří, že bouřky na Bartoloměje přinesou kroupy a sníh. Obilí proto musí být v tento den již sklizeno. V obci Rasen se na počest svatého Bartoloměje koná tradiční trh, na kterém je možné nakoupit selské produkty a řemeslné výrobky. Zároveň se odehrává také poněkud moderní slavnost nazvaná Houby-polenta-štrúdl, která je příležitostí ochutnat typické regionální pokrmy.

Jihotyrolská tradice dne svatého Bartoloměje „Barthlmä“ se kromě místa Rasen-Antholz koná také v obci Rodeneck, kde se 24. srpna slaví tradiční posvícení na horské pastvině Rodenecker Alm jihovýchodně od Mühlbachu, na začátku údolí Pustertal, a také v Rittenu. I tam každý rok přiláká četné návštěvníky trh „Barthlmämarkt“, velká slavnost na pastvině a tradiční svádění krav do údolí.

Proč strávit dovolenou v obci Rasen-Antholz?
  • Selské tradice na vlastní kůži, akce také v sousedních obcích
  • Ideální pro aktivní dovolenou v horách údolí Pustertal
  • Velký biatlonový svátek

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 27 Statky