V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v oblasti Rosengarten-Latemar

Dovolená na statku v Rosengarten - Latemar
Během dovolené na statku v oblasti Rosengarten-Latemar budete snídat pod Dolomity a obdivovat smaragdově zelené jezero Karersee.

O Rosengartenu a Latemaru koluje řada pověstí. Není divu, návštěvníci tu mohou sledovat takové hrátky přírody, že za nimi musí být nějaká kouzla. Hory, které se při setmění zabarví do růžově-červené barvy, jezero, jež se třpytí všemi odstíny zelené, jako by do něj někdo vylil hrnec barvy a hory, které vypadají jako seřazené loutky. To přece nemůže být špatný cíl pro dovolenou na statku – zvláště když se několik obcí z oblasti Rosengarten-Latemar připojilo ke značce „Perly Alp“ sázející na šetrný turismus i mobilitu.

Vaše dovolená na statku v oblasti Rosengarten-Latemar
Většina obcí z oblasti Rosengarten-Latemar leží v údolí Eggental: jedná se o Karneid, Welschnofen a Deutschnofen. Protože tu stavba silnice vedoucí soutěskou začala až v roce 1861, byli zdejší obyvatelé odkázáni jen a jen na sebe. Téměř každý sedlák nebo řemeslník si musel vše, co potřeboval, sám vyrobit. Především Welschnofen byl vystaven rozmarům počasí. Propršené léto znamenalo hlad v zimě. Obci Deutschnofen se naproti tomu vedlo lépe. Silnice přes údolí Brantental přinesla obyvatelům obchodní příležitosti, čehož se uměli chytit. Jejich dříví bylo známé široko daleko, dalo například vzniknout lvím sloupům na náměstí svatého Marka v Benátkách. Dnes vede z obce Karneid do Deutschnofenu, Welschnofenu a k průsmyku Karerpass Dolomitská silnice. Mnoho lidí odtud pendluje za prací do blízkého Bolzana, bydlí však na starých statcích. Sedláci už nejsou odkázáni jen na sebe, a proto se většina z nich zaměřila na chov dobytka. Ať už se jedná o krávy, koně, osly, kozy, ovce nebo králíky - během dovolené na statku v oblasti Rosengarten-Latemar určitě na nějaké to zvířátko narazíte.

Region přírodních krás
I když rádi z okna pozorujete krávy na pastvě, měli byste vyrazit ven z apartmánu v oblasti Rosengarten-Latemar. Určitě musíte spatřit jezero Karersee u Welschnofenu, které je smaragdově zelené a zrcadlí se v něm masiv Latemar. Jezero je chráněnou přírodní památkou a patří k nejkrásnějším v Alpách. Jeho návštěvu je možné spojit s pěší túrou. Oblast Rosengarten-Latemar ostatně patří do přírodního parku Schlern-Rosengarten, kde mají zájemci na výběr z nepřeberného množství turistických tras. Přírodní podívanou z jiného soudku představuje soutěska Bletterbachschlucht u obce Aldein. Potok Bletterbach se zakousnul hluboko do soutěsky a odkryl mnoho horninových vrstev z různých etap vývoje Země. Soutěska se dokonce objevila na seznamu světového dědictví UNESCO.

Nejen turistika
Turistika však nemusí být na programu dovolené každý den. U vesnice Gummer se nachází hvězdárna a planetárium. Můžete tu vždy večer za doprovodu odborných astronomů pozorovat hvězdy nebo zkoumat taje vesmíru na 3D obrazovce. A kromě toho: Pokud už jste někdy dostali chuť zdolat nějaký ten průsmyk na horském kole, tady k tomu máte příležitost. S elektrokolem z půjčovny si na toto dobrodružství může troufnout každý. Ve stěnách Rosengartenu a Latemaru je mnoho lezeckých cest, kdo se však lépe cítí blíže nad zemí, může si užívat v lanovém centru v Obereggenu. V neposlední řadě je v zimě k dispozici 90 kilometrů sjezdovek ve dvou různých lyžařských oblastech i řada sáňkařských drah a běžkařských tratí. Nudit se tedy na dovolené na statku v oblasti Rosengarten-Latemar určitě nebudete.

Proč strávit dovolenou v oblasti Rosengarten-Latemar?
  • Báječné výhledy na Rosengarten a Latemar
  • Různé možnosti pro aktivní lidi: turistika, kola, lyžování, snowboard
  • Nejkrásnější jezero v Alpách: Karersee

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Deutschnofen

Dovolená na statku v Deutschnofen

Na dovolené na statku v Deutschnofenu budete ubytovaní kousek od nejdůležitějšího poutního místa v Jižním Tyrolsku – a také vedle zdejšího Grand Canyonu.
Detail
Dovolená na statku v Karneid

Dovolená na statku v Karneid

Na dovolené na statku v oblasti Karneid budete ubytovaní na statcích, které byly dlouho odkázány jen na sebe. Na některé se je možné dostat po silnici až od 70. let minulého století.
Detail
Dovolená na statku v Welschnofen

Dovolená na statku v Welschnofen

Dovolenou na statku v obci Welschnofen strávíte v místech, kam za odpočinkem vyrážela už císařovna Sissi, Agatha Christie nebo Winston Churchill.
Detail