V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku ve Welschnofenu: kde pobývala Sissi

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Welschnofen
Dovolenou na statku v obci Welschnofen strávíte v místech, kam za odpočinkem vyrážela už císařovna Sissi, Agatha Christie nebo Winston Churchill.

Když v roce 1896 otevírali Grand Hotel Karersee ve Welschnofenu, v průsmyku Karerpass, slavnosti se zúčastnilo nejen 300 čestných hostů, ale také všichni obyvatelé obce. O tak velké události nikdo ve vesnici pod masivem Rosengarten do té doby ani nesnil. Po staletí byl Welschnofen chudou, od okolního světa odříznutou vesnicí, do které nevedla silnice. Zdejší obyvatelé žili skromně ze zemědělství, a když přišlo chladné a krátké léto, hladověli. K dispozici přitom měli stejně dobré dřevo jako lidé z nedaleké oblasti Deutschnofen, chybějící silnice však bránila jeho prodeji.

Královská dovolená na statku v obci Welschnofen
Grand Hotel Karersee přivál do vesnice novou éru. Vybraná společnost 19. století přijížděla do této luxusní budovy stojící v blízkosti jezera Karersee, neboť každý návštěvník tu dostal, co si přál. Hosté si užívali procházky po překrásných lesích, nezapomenutelné horské výhledy na Rosengarten a Latemar a všechny výdobytky Grand Hotelu. Neměl k dispozici jen elektřinu, ale také golfové hřiště a vlastní kapli. Poté co tu v srpnu a září 1897 strávila dovolenou a oslavila narozeniny císařovna Sissi, následovala její kroky řada osobností: mezi nimi například Karl May, Arthur Schnitzler, Sigmund Freud a Winston Churchill. Agatha Christie se nechala dovolenou strávenou ve Welschnofenu inspirovat k napsání krimirománu Velká čtyřka, který se odehrává v oblasti Rosengarten-Latemar.

Zmizet u jezera
Grand Hotel Karersee si své jméno půjčil od jezera Karersee. To se nachází několik stovek metrů od hotelu a i dnes stojí za návštěvu. Návštěvníci si tu užívají smaragdově zelenou vodu této přírodní památky a výhledy na Latemar. Procházku k jezeru Karersee lze během dovolené na statku v obci Welschnofen spojit s túrou po přírodním parku Rosengarten-Latemar. Dětem lze doporučit návštěvu stezky-labyrintu u Latemaru. Labyrint tvoří skály, jejichž bílá hornina připomíná Měsíc. Obavy, že se tu někdo ztratí, nejsou na místě. Šipky a značení vedou turisty bezpečně skrz tunely a po schodech až k salaši Mitterleger.

Také vaše auto si vezme dovolenou
Kdo chce na dovolené v apartmánu ve Welschnofenu vyrážet na výlety, ale pokud možno bez auta, je zde na správném místě. Od roku 2013 jezdí z centra Welschnofenu lanovka „Laurin I“, se kterou se lze za deset minut dostat do místa Frommer Alm, odkud je možné vyrážet na pěší túry. V zimě se touto lanovkou dostanete do lyžařské oblasti Carezza. Od chaty Kölner Hütte se pak lyžaři a snowboardisté spustí zpátky do obce Welschnofen.

Na návštěvě u krále Laurina
Vrcholem roku ve Welschnofenu je zářijová túra po salaších a za králem Laurinem. Král Laurin je bájným skřítkem, který byl podle pověsti pánem oblasti Rosengarten-Latemar. Zatímco král Laurin dohlíží nad slavností, návštěvníci putují od salaše k salaši a pozorují práci tradičních řemeslníků, ochutnávají jihotyrolské speciality nebo si užívají panoramatické výhledy.

Proč strávit dovolenou ve Welschnofenu?
  • Ideální výchozí místo na pěší túry a na lyžařskou dovolenou v oblasti Rosengarten-Latemar
  • Přírodní památka jezero Karersee
  • Šetrný turismus

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 14 Statky