V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v Kastelruthu: dovolená s vrabci

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Kastelruth
Během dovolené na statku v obci Kastelruth se můžete vydat po stopách básníka Oswalda von Wolkensteina a kapely Kastelruther Spatzen.

Kastelruth, jméno této obce může být někomu povědomé. Z vesnice pocházejí Kastelruther Spatzen, nejúspěšnější folklorní kapela všech dob. Spatzen (vrabci) už obdrželi více než 100 zlatých desek – a díky tomu proslavili svou vesnici ležící pod Seiser Almem. Kastelruth má přitom velmi dlouhou tradici. První zmínka o vesnici pochází z roku 928. Zpráva hovoří o zničeném hradu - Castel ruptum. A jak název obce napovídá, nacházejí se v Kastelruthu zříceniny hradu, i když už se nejedná o stejné ruiny, jako ty zmiňované před více než 1.000 lety.

Objevování hradů na dovolené na statku v Kastelruthu
Podle zříceniny hradu Hauenstein stojícího nad Seisem je dokonce pojmenovaná píseň od Oswalda von Wolkensteina: má název Hauenstein-Lied. Zpěvák a politik z Wolkensteinu obýval hrad okolo roku 1400 a právě v této době vznikly některého z jeho nejznámějších písní. Texty těchto písní prozrazují mnoho o jeho životě, jeho cestách a také láskách. Některé se zabývají také duchovním obsahem. Kdo chce hrad Hauenstein dobývat dnes, zvládne to po chodníku během půlhodiny. Jediné, co uvnitř hradu připomíná staré časy, je kaple s pozůstatky fresek. Nemusíte se přitom bát postav, které se mohou náhle objevit na hradním zdivu. Nejsou to strašidla pocházející z dob starých rytířů, ale sportovci, kteří hradní zdi využívají k lezení. Nedaleko hradu Hauenstein se nachází zřícenina dalšího hradu Salegg. Také tento hrad prošel rekonstrukcí a je přístupný pro veřejnost. Podle jedné pověsti vede mezi hrady Salegg a Hauenstein podzemní chodba – má ji střežit panna s dlouhými zlatými vlasy, která sedí na truhle se zlatem a stříbrem. Kdo ví, možná se domů z dovolené vrátíte s pořádným bohatstvím!

O houbách a sedlácích
Pozorujete ze svého apartmánu v obci Kastelruth práci sedláků a chcete se dozvědět více o minulosti svých hostitelů a jejich práci? Selské muzeum umístěné na 500 let starém statku Tschötscherhof zodpoví vaše dotazy. Návštěvníkům názorně představuje s pomocí nástrojů používaných v domácnosti, zemědělských strojů, nářadí k výrobě vlny a mnoha dalších zajímavostí původní selský život. Poutavé informace nabízí také naučná stezka v lese Laranzer Wald mezi Seisem a Kastelruthem. Jejím hlavním tématem jsou houby. Mnoho informačních tabulí a ze dřeva vyřezané exempláře ve velkém formátu představují názorně houby, které rostou v oblasti Seiser Alm: křemenáče, lišky, muchomůrky, hnojníky a řadu dalších.

Turistika, koně, lyžování: hlavní je vyrazit do přírody!
Kdo touží po pohybu na čerstvém vzduchu, nemusí se omezovat jen na pěší túry okolo přírodního parku Schlern-Rosengarten a v oblasti Seiser Alm. Na své si přijdou také milovníci golfu, kteří mohou využít klub St. Vigil – Seis. Slibné zážitky na vás čekají nejen v létě, ale také v zimě. Sportovní nadšenci a zimní dovolenkáři mají k dispozici jedenáct sáňkařských drah, nekonečné kilometry sjezdovek pro lyžaře a snowboardisty, běžkařské tratě, ledové plochy k bruslení, stezky na výlety na sněžnicích, trasy pro skialpinisty a dokonce lze vyrazit i na vyjížďku v kočáru.

Když vrabci zpívají
Pokud si objednáváte apartmán v obci Kastelruth, abyste živě viděli vystoupení kapely Kastelruther Spatzen, nepřijdete zkrátka. V půlce června se koná festival Kastelruther Spatzen Open Air a uprostřed října Kastelruther Spatzenfest. Také v srpnu si můžete ve vesnici užívat a slavit. Dalším vrcholem roku je jedinečný turnaj, který dostal název podle významné osobnosti z Kastelruthu. Každý rok v červnu se zde setkávají moderní rytíři, aby změřili síly ve středověkých disciplínách na festivalu Oswald-von-Wolkenstein-Ritt. Program tohoto největšího rytířského turnaje v Jižním Tyrolsku zahrnuje propichování kruhu, jízdu na koni labyrintem či překážkový závod.

Proč strávit dovolenou v Kastelruthu?
  • Výlety ke zříceninám
  • Místo, odkud pochází populární kapela
  • Poznávání selské kultury

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 83 Statky