V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená v Eisacktalu

Jihotyrolský Eisacktal - slunce a dobré jídlo

Kdo přijíždí od Brenneru, má už za sebou tento nejnižší průsmyk Alp a sjede z dálnice směrem na Sterzing, se ocitá se v regionu Eisacktal. A může tu strávit své prázdniny podle chuti a nálady na některém z mnoha pohostinných statků nabízejících „dovolenou na statku“ .

Horní (Oberes) Eisacktal: rozmanitá krajina.
Po vydatném spánku na statku se o správnou náladu postará mnoho zajímavých míst, které stojí za zhlédnutí. Začíná to už u Sterzingu. Městečko spojené se šlechtickým rodem Fuggerů přitahuje zájemce o kulturu a milovníky procházek. Vlevo a vpravo okolo města se otevírá turistický ráj s charakteristickými statky.
Kdo chce, může si ještě na statku sednout na kolo a po nové cyklistické stezce sjíždět pohodlně směrem na jih. Na své cestě bude míjet kulturní krajinu, pro kterou je typický chov dobytka, se spokojenými krávami a šťavnatou trávou.

Brixen: Samá lahůdka.
Obraz krajiny se rychle mění, jakmile se otevře kotlina Brixenu, kde najednou režii přebírají stráně s vinohrady a pěkné sady plné ovoce .
Krajina okolo Brixenu se obzvlášť hodí pro toho, kdo si chce užívat srdečnou atmosféru v útulných selských světnicích a ochutnávat místní lahůdky. Na podzim se tady nachází centrum slavností „Törggelen“. V údolí Eisacktal má tento starý zvyk svůj původ.

Dolní (Unteres) Eisacktal: Radost z turistiky a zážitky na sněhu.
Také v dolní části údolí Eisacktal s jeho magickými bočními údolími a slunečnou náhorní plošinou čeká na milovníky pohybu, kteří tráví dovolenou na statku, opravdový ráj. Například na horské pastvině Villanderer Alm , k níž patří nádherné výhledy kolem dokola na Eisacktal, nebo v nedotknutém údolí Villnösstal s horskými vrcholky na dosah - fascinující je vedle nádherné krajiny také pečlivě dochované selské dědictví.
Mezi tolika zajímavostmi není lehké vybírat. Jedno je však jisté: Návštěva v jihotyrolském Eisacktalu s jeho četnými a útulnými statky se vždy vyplatí.

Tipy pro Eisacktal

Katedrála v Brixenu
Pamětihodnosti
Klášter Neustift, staré město a podloubí v Brixenu, katedrála Brixner Dom, hrad Rodenegg, Fane Alm ve Valsu (stará vesnice na horských pastvinách), Rudolf-Bacher-Museum v Natz, klášter Säben, hrad Trostburg u Waidbrucku, zámek Velthurns, kostelík St.-Johann-Kirchlein v Ranui/Villnöß, Dreickirchen Barbian, staré město ve Sterzingu, hornické muzeum Landesbergbaumuseum v Ridnaun, poutní místo Maria Trens, hrad Reifenstein

Zajímavé turistické cíle
Lüsner Alm, Peitlerlofel, Plose, stezka Pfunderer Höhenweg, Rodenecker Alm, Seefeldseen, Altfaßtal-Runde, Gitschberg, Adolf-Munkel-Weg, přírodní park Puez-Geisler, Villanderer Alm, Radlsee, Barbianer Alm, Gilfenklamm, Rosskopf, Hochfeiler im Pfitschertal, Wilde Kreuzspitze, Pflerscher Höhenweg

Lyžařské oblasti
Plose-Brixen, Jochtal-Vals a Gitschberg-Meransen, Ratschings-Jaufen, Rosskopf-Sterzing a Ladurns-Gossensaß

Pro běžkaře
Brixen-Würzjoch, Lüsen, Meransen, Vals, Pfitsch, Ridnaun a Pflersch

Dovolená na statku v Eisacktalu
> Apartmány v Eisacktalu
> Pokoje k pronájmu v Eisacktalu

Eisacktalu přehled

Dovolená na statku v Sterzing a okolí

Dovolená na statku v Sterzing a okolí

Dovolená na statku ve Sterzingu a okolí je ve znamení rozmanitosti. Z pestrého ruchu alpského města to nikdy není daleko do světa sedláků v údolí Eisacktal.
Detail
Dovolená na statku v Gitschberg, Jochtal a okolí

Dovolená na statku v Gitschberg, Jochtal a okolí

Dovolená na statku v regionu Gitschberg-Jochtal a okolí vás zavede do největší lyžařské a turistické oblasti v údolí Eisacktal. Místní se rádi věnují starým zvykům a téměř zapomenutým řemeslům.
Detail
Dovolená na statku v Brixen a okolí

Dovolená na statku v Brixen a okolí

Během dovolené na statku v Brixenu a okolí můžete pozorovat propojení historických prvků s moderními.
Detail
Dovolená na statku v Klausen a okolí

Dovolená na statku v Klausen a okolí

Dovolená na statku v Klausenu a okolí výborně spojuje šarm malého města s kouzlem nedotčené přírody.
Detail