V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v Brixen a okolí: zážitek nejen pro milovníky kultury

Dovolená na statku v Brixen a okolí
Během dovolené na statku v Brixenu a okolí můžete pozorovat propojení historických prvků s moderními.

Brixen a jeho okolí má dlouhou církevní a historickou tradici, která je dodnes patrná téměř na každém rohu. Prázdninový region ve střední části údolí Eisacktal však má co nabídnout i v dalších ohledech. Návštěva některé z mnoha horských chat potěší vaše chuťové pohárky a ulice s podloubími lákají na příjemné procházky bývalým biskupským městem.

Dovolená na statku v Brixenu a okolí: oáza klidu
Město Brixen a jeho okolí obklopují plodné ovocné sady. V okolí místa Vahrn se na slunečných stráních daří vinné révě a kaštanům, na náhorní planině Natz-Schabs utvářejí krajinu jabloně. Pečlivě udržované zelené plochy a barevné klášterní zahrady se nacházejí i přímo v bývalém biskupském městě, jehož půda a pozemky z velké části dodnes patří církvi. Zahrady Františkánského kláštera a kláštera klarisek a také velká část zahrady okolo Hofburgu jsou přístupné pro veřejnost. Nabízejí komentované prohlídky, na které se mohou zájemci přihlásit. Prohlédnou si nádherné exotické stromy, ojedinělé rostliny, byliny a ucítí vůni jejich květů. Oázou klidu je také zahrada kláštera augustiniánů kanovníků. Aktivní a živý klášter Neustift otevírá pro veřejnost své zahrady na tři dny v týdnu. V klášterní zahradě vypěstované byliny se zpracovávají na čajové směsi. Ke koupi jsou v klášterní prodejně.

In vino veritas
Brixen a jeho blízké okolí se nese ve znamení pěstování vína. Z údolí Eisacktal pocházejí jedny z nejlepších bílých vín v Itálii. Kromě soukromých vinařů patří k nejúspěšnějším producentům bílého vína v údolí Eisacktal také vinařství Kloster Neustift s 5 hektary vinohradů, které sídlí v klášteře.

Kultura zaručena
Bývalé biskupské město Brixen je dnes kulturním centrem Eisacktalu. Brixen a jeho okolí mají bohatou minulost. Nespočetné pamětihodnosti a muzea zaujmou každého milovníka kultury a umění. Velmi zajímavou možnost, jak si prohlédnout město, představují zážitkové prohlídky nebo okružní procházka v doprovodu středověkého ponocného. Zajímavé kulturní dědictví čeká na své návštěvníky také za branami města. Patří mezi ně zřícenina Salern v obci Vahrn, kunsthistoricky hodnotné kaple, kostely a boží muka v obcích Lüsen a Natz-Schabs nebo největší klášterní komplex v Tyrolsku, kterým je Neustift. Okolo tohoto kláštera vede jedna část Jihotyrolské jakobínské stezky. Během dovolené v apartmánu v Brixenu a okolí však přijdete do kontaktu také s mnoha pozemskými stránkami místní kultury. Například se selskými zvyky, mezi něž patří svádění krav do údolí v Lüsenu, církevní oslavy v různých vesnicích či slavnost Jablečných královen v obci Natz-Schabs.

Přírodní zážitky
Kdo chce opustit a zapomenout na ruch velkoměsta, nalezne k tomu na dovolené na statku v Brixenu a okolí celou řadu příležitostí. Eldorádem pro celou rodinu je domovská hora Brixenu Plose, která nabízí fascinující výhled na Dolomity v přírodním parku Puez-Geisler - na pyšné vrcholy Geislerspitzen a na statný Peitlerkofel. Klid panuje v obci Lüsen, která má co nabídnout dětem. V zimě i létě je možné vyrazit na nenáročnou túru na horskou pastvinu Lüsner Alm, přírodní koupaliště osvěží dětské i dospělé návštěvníky. Rájem pro pozorovatele ptactva jsou biotopy v obcích Vahrn a Natz-Schabs, které je možné obejít dokola po turistické stezce. Traily v nedalekých Sarnských Alpách nabízejí také jezdcům na horských kolech možnost prozkoumat zdejší hory. Nezapomeňte navštívit lezecký areál Klettergarten Waldkofel Spiluck s různě náročnými cestami pro lezce a se stěnou určenou dětem.

Proč strávit dovolenou v Brixenu a okolí?
  • Jedny z nejlepších bílých vín Itálie
  • Klášter Neustift a chrám Brixner Dom jakožto příklady duchovní architektury
  • Dolomity a Alpy na dosah

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Brixen

Dovolená na statku v Brixen

Dovolená na statku v biskupském městě. Brixen je se svou více než 1000letou historií nejstarším městem Tyrolska.
Detail
Dovolená na statku v Lüsen

Dovolená na statku v Lüsen

Dovolená na statku přímo v turistickém ráji. Lüsen v údolí Eisacktal nabízí ryzí přírodu pro celou rodinu po 365 dní v roce.
Detail
Dovolená na statku v Natz-Schabs

Dovolená na statku v Natz-Schabs

Dovolená na statku přímo na náhorní planině plné jabloní. Natz-Schabs v údolí Eisacktal je nejsevernější místo Jižního Tyrolska, kde se věnují pěstování jablek.
Detail
Dovolená na statku v Vahrn

Dovolená na statku v Vahrn

Dovolená na statku v obci Vahrn mezi vínem, uměním a přírodou: obec ležící v údolí Eisacktal je nejsevernější vinařskou oblastí jižně od Alp.
Detail
Dovolená na statku v Franzensfeste

Dovolená na statku v Franzensfeste

Během dovolené na statku v obci Franzensfeste se nevyhnete pohledu na kdysi největší pevnost v Evropě. Dnes se tu setkává současnost s historií.
Detail