V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v obci Natz-Schabs: slunečná turistika a jablka

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Natz-Schabs
Dovolená na statku přímo na náhorní planině plné jabloní. Natz-Schabs v údolí Eisacktal je nejsevernější místo Jižního Tyrolska, kde se věnují pěstování jablek.

Prázdninový region Natz-Schabs tvoří pět vesnic: Natz, Schabs, Raas, Viums a Aicha. Nachází se na náhorní planině nad Brixenem v nadmořské výšce mezi 730 a 890 metry. Asi 3.000 obyvatel obce se živí pěstováním jablek a turismem. Zdejší krajinu utvářejí ovocné sady, lesy a další pečlivě upravená zeleň.

Dovolená v apartmánu v obci Natz-Schabs: od květu k ovoci
Dříve než začali na náhorní planině mezi řekami Eisack a Rienz sedláci pěstovat jablka, žilo zdejší obyvatelstvo v chudých poměrech. Díky přeložce jedenáct kilometrů dlouhého vodovodního vedení z Lüsenu na náhorní planinu Natzer Hochfläche v 50. letech minulého století bylo v Natz-Schabs umožněné plošné zavlažování a tím také pěstování jablek. Dnes se tu na ploše 270 hektarů dobře daří odrůdám Golden Delicious, Jonagold, Elstar a Gala. Více než 900.000 jabloňových stromů urodí každý rok více než 11.000 tun jablek. V Natz-Schabs pěstují také známé odrůdy bílého vína Müller Thurgau a Sylvaner. Kromě jedinečných klimatických podmínek, které zahrnují mnoho slunečných hodin a chladných nocí následujících po teplých dnech, má na dobré úrodě velký podíl také práce sedláků. Kdo zatouží na jaře při pohledu na bílo-růžové moře květů nebo na podzim při pohledu na zralá jablka po více informacích o těchto krásných plodech, dozví se mnohé o tradičním pěstování jablek při komentovaných procházkách po ovocných sadech, které se konají od dubna do října.

Turistická rozmanitost
Dovolená na statku v obci Natz-Schabs slibuje síť 65 kilometrů dobře značených turistických stezek, které se rozbíhají do všech světových stran. Tady, daleko od jakéhokoliv dopravního ruchu, lze z Natzu pohodlně vyrazit po náhorní planině na okružní trasu po vesnicích, ve kterých stojí malebné kostely a kaple. Jedná se například o kostelík svaté Magdalény v obci Viums. Prázdninový region nabízí kromě toho mnoho tématických stezek. Například Jablečnou okružní stezku vedoucí z místa Natz do obce Schabs, procházkovou trasu „Víno a voda“ v obci Raas nebo vzrušující sestup do soutěsky Rienzschlucht. Dokonce i do blízkého biskupského města Brixen nebo známého kláštera Neustift je možné z místa Natz-Schabs dojít pohodně pěšky. Jedinečná je také procházka po naučné stezce kolem biotopu Raiermoos. Raiermoos nabízí spolu s biotopy Sommersürs v obci Viums a Zuzzis i Laugen v obci Natz útočiště pro ohrožené druhy rostlin i zvěře. Pláň Natz-Schabs se dobře hodí také k běhání nebo na nordic walking.

Natz-Schabs v centru dění
Díky své centrální poloze přímo na křižovatce údolních cyklotras Eisacktal-Wipptal a Pustertal se Natz-Schabs nabízí jako perfektní výchozí místo pro poznávání údolí Pustertal i Eisacktal v sedle kola. Natz-Schabs je po celý rok ideálním místem, ze kterého lze vyrážet do známých turistických oblastí, jakou je například Lüsner Alm. V zimě je to jen kousek do rodinného lyžařského střediska Plose. Dovolenkáři ubytovaní v apartmánu v obci Natz-Schabs se mohou zaměřit na kulturní cíle, ani při tom jim nehrozí velké časové prodlevy. Za vidění stojí městečko Klausen a bývalé biskupské město Brixen s řadou muzeí a stavebních památek, pevnost Franzensfeste či hrad Rodenegg.

Když vesnice slaví
V prázdninovém regionu Natz-Schabs panuje po celý rok výborná nálada. 1. května se koná v Natzu slavnost jablečných královen, na kterou se sjíždějí mnohé královny jablek z Itálie i zahraničí. Výjimečným zážitkem je slavnostní královský průvod s kočárem a ozdobeným vozem. Jeden víkend v červnu se do vesnice Natz sjíždějí hudební nadšenci na asi nejméně obvyklý festival lidové hudby v Jižním Tyrolsku. Nese název Alpen-Flair Festival. Na jeho programu jsou šlágry lidové hudby, ale také rocková a popová muzika. V červenci a srpnu se ve vesnici Natz koná jednou týdne oblíbená slavnost „Sunnseitn Feschtl“, kterou tvoří večerní trh, hudební vystoupení, nechybí ani speciality zdejší kuchyně, kterými jsou například taštičky „Tirtlen“ nebo Polenta. Přesně na dožínky se na náhorní planině koná slavnost jablek, při níž je korunována královna jablek. Její nástup do úřadu je vždy potvrzen tradičním zaříznutím do štrúdlu. Odpoledne se koná velký dožínkový průvod. Velmi oblíbený mezi mladými i staršími návštěvníky je vůz s velkou jablečnou korunou. V chladných měsících roku se Natz zahřeje při běhu rohatých postav Krampus. Při tomto ukázkovém běhu různých spolků mohou přihlížející obdivovat zajímavé masky a kostýmy.

Proč strávit dovolenou v Natz-Schabs?
  • Klidné místo uprostřed jabloňových sadů
  • Ideální výchozí místo na výlety po údolích Eisacktal a Pustertal
  • Rozmanité túry: ze soutěsky k biotopům, z vesnice do města

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 20 Statky