V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v Klausen a okolí: mezi uměním a dobrým jídlem

Dovolená na statku v Klausen a okolí
Dovolená na statku v Klausenu a okolí výborně spojuje šarm malého města s kouzlem nedotčené přírody.

Klausen a jeho okolí představují ideální kombinaci města a venkova, historie a současnosti, tradice a moderny. Ve vysoko položených horských osadách může návštěvník poznávat venkov v nejpůvodnější podobě, v přírodním parku Puez-Geisler narazí na turismus zaměřený na udržitelné klima a užije si i šetrnou mobilitu. V městečku Klausen bude obdivovat středověké umělecké poklady.

Dovolená na statku v Klausenu a okolí: cesta časem po údolí Eisacktal
Klausen a jeho okolí je bohatý na dědictví minulosti. Stará Brennerská silnice je jednou z nejdůležitějších severo-jižních spojnic v Evropě, lemují ji četné hrady, zámky a kláštery. Historické silnice a staré obchodní cesty svědčí o obchodní minulosti tohoto místa. Během dovolené na statku v Klausenu a okolí se lze vrátit v čase do středověku při návštěvě hradu Trostburg, v archeoparcích v obcích Feldthurns a Villanders lze probádat dobu kamennou, v zážitkovém dole v místě Pfunderer Berg se je možné pustit do hledání rud. Anebo si budete užívat v obci Dreikirchen se Sigmundem Freudem a Christianem Morgensternem příjemný letní vánek.

Páté roční období v údolí Eisacktal
Klausen a jeho okolí platí za oblast, kde se konají pravé jihotyrolské oslavy kaštanů Törggelen. Na podzim, když už je po sklizni, začíná v údolí Eisacktal páté roční období. Starý jihotyrolský zvyk Törggelen – slovo má původ v latinském torculum, což znamená vinný lis – připomíná časy, kdy do sklepů jihotyrolských sedláků přicházeli lidé z města i hostinští, aby ochutnali nová vína. Törggelen je i dnes oblíbenou tradicí, ochutnávku kvasících moštů a nových vín doprovází ve starých šencích nabídka tradičních jídel selské kuchyně, jako jsou například zabíjačkové prkénko, pečené kaštany a sladké taštičky Krapfen.

Tři dobroty
Švestky z místa Barbian, kaštany a vinná réva tvoří na dovolené na statku v Klausenu a okolí trio lahůdek původem z Eisacktalu. Vyzkoušet byste měli také kvalitní jehněčí maso z Villnöss nebo šedého skotu z Geisler. Mezinárodní pozornosti se těší především bílá vína z údolí Eisacktal, jako jsou odrůdy Sylvaner (sylvánské), Riesling (ryzlink) nebo Müller Thurgau, které pravidelně získávají ocenění. Půda slunečného středohoří Eisacktalu bohatá na minerály a také typické kolísání teplot mezi dnem a nocí nabízejí výborné předpoklady pro úspěšnou produkci vín. Dovolená v apartmánu v Klausenu a okolí je pro znalce vína a ty, kteří se jimi chtějí stát, vhodnou příležitostí, aby si sami mohli udělat představu o přednostech zdejších vín při prohlídkách sklepů a ochutnávkách v různých vinařstvích. Že jsou místní lidé pyšní na své speciality, dokazují četné kulinářské akce, které se tu konají po celý rok. Akce typu slavnosti kaštanů „Gassltörggelen“ v obci Klausen, „Keschtnigl“ ve Feldthurns, „Alps Culinaria“ na horských pastvinách nebo Švestkové týdny v Barbianu se soustředí na produkty vypěstované v údolí Eisacktal.

Sport a odpočinek
Úzké údolí, širé středohoří i vysoké vrcholy dělají z tohoto prázdninového regionu ideální místo na turistiku – a moc nezáleží na tom, zda se během dovolené v Klausenu a okolí rozhodnete objevovat širou krajinu horské pastviny Villanderer Hochalm na sněžnicích, pustíte se za adrenalinem na dolomitské feráty ve Villnöß, vydáte se na kole po cyklostezce a turistické trase údolí Eisacktal nebo se budete procházet po kaštanové stezce Kastanienweg mezi obcemi Feldthurns a Barbian. Na dovolené na statku v Klausenu a okolí nejsou kladeny sportovním možnostem žádné hranice.

Proč strávit dovolenou v Klausenu a okolí?
  • Speciality z kaštanů, švestek a vína
  • Historické stavby
  • Spektakulární příroda na horské pastvině Villanderer Alm a v přírodním parku Puez-Geisler

Prázdninové cíle

Dovolená na statku v Barbian

Dovolená na statku v Barbian

Dovolená na statku ve vesnici švestek. Barbian leží na úrodné středohorské terase v jižní části údolí Eisacktal a nabízí zážitky pro všechny smysly.
Detail
Dovolená na statku v Feldthurns

Dovolená na statku v Feldthurns

Dovolená na statku v obci Feldthurns je zcela ve znamení rozmanité přírody: jedlé kaštany, víno a nezaplatitelný výhled na vrcholky Geislerspitzen.
Detail
Dovolená na statku v Klausen

Dovolená na statku v Klausen

Dovolená na statku v uměleckém městě. Klausen ve střední části údolí Eisacktal má jedno z nejkrásnějších starých městských center v Itálii.
Detail
Dovolená na statku v Villanders

Dovolená na statku v Villanders

Dovolená na statku na horské pastvině: Villanders, který leží v prostřední části údolí Eisacktal, má jednu z největších horských pastvin v Alpách.
Detail
Dovolená na statku v Waidbruck

Dovolená na statku v Waidbruck

Během dovolené na statku ve Waidbrucku určitě nevynechejte návštěvu hradu Trostburg. O jeho nejznámějším obyvateli, kterým byl Oswald von Wolkenstein, může vyprávět paní Trostburg-Tresl. Na hradě prožila svůj celý život.
Detail