V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku v Barbian: sladké pokušení

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Barbian
Dovolená na statku ve vesnici švestek. Barbian leží na úrodné středohorské terase v jižní části údolí Eisacktal a nabízí zážitky pro všechny smysly.

Barbius, římský venkovský statkář, dal obci své jméno. Archeologické vykopávky však prozrazují, že se na tomto území lidé usídlili už dlouho před příchodem Římanů. V současnosti zahrnuje obec s 1.700 obyvateli oblast, která se rozprostírá od části obce Kollmann ležící úplně dole v údolí, přes samotu Saubach a Dreikirchen, až nahoru k vrcholu Rittner Horn. Staré hraniční zdi jsou tu dodnes svědky sporů o horskou pastvinu, které se před stovkami let rozhořely mezi Barbianem a Rittenem.

Dovolená na statku v Barbianu: šikmá věž
Není důležité, kolikrát už jste navštívili vesničku Barbian, která se nachází v nadmořské výšce 836 metrů – šikmá kostelní věž farního kostela svatého Jakuba návštěvníka vždy přivede k údivu. Věž má výšku asi 37 metrů a je o 1,57 metru vychýlená od kolmice. Věž s osmihrannou špicí je tedy ve skutečnosti šikmější než známá věž v Pise. Během pobytu v apartmánu v Barbianu se vydejte na prohlídku kostelíku Božího hrobu pod silnicí z Waidbrucku do Barbianu, kostelů svatého Leonarda a svaté Trojice v obci Kollmann a kostelu svatého Ingenuina a svatého Albuina v idylické vesničce Saubach.

Bad Dreikirchen: letní osvěžení s nádechem nostalgie
Pouze pěšky se je možné dostat na populární místo Bad Dreikirchen, které je známé i daleko za hranicemi Barbianu. Mezi 13. a 16. stoletím vyrostly na opuštěné lesní mýtině, na místě, kde dříve stávala pohanská svatyně, tři malé a navzájem propojené kostely, které jsou zasvěcené svaté Gertrudě, svatému Mikuláši a svaté Magdaléně. Uvnitř tří kostelů si návštěvníci prohlédnou gotické křídlové oltáře a bohaté fresky pozdně středověké Brixenské školy. Bad Dreikirchen vždy býval oblíbeným odpočinkovým místem. Významní hosté jako Sigmund Freud, Christian Morgenstern nebo Franz von Defregger si užívali svěží léto v této osadě patřící k Barbianu. Kdo se zajímá o architekturu, měl by se zastavit u hotelu Briol, který stojí nad místem Bad Dreikirchen. V roce 1928 jej ve stylu Bauhausu přestavěl umělec Künstler Hubert Lanzinger. Spolu s různými letními vilami tvoří Briol zajímavé seskupení, k němuž patří také dům Mimi-Haus od známého architekta Loise Welzenbachera. Velmi pěkná okružní stezka k Briolu a do vesnice Bad Dreikirchen začíná u vodopádů v Barbianu, jejichž voda se řítí dolů do hlubin přes osm kaskád a z výšky 200 metrů. Nejspodnější vodopád je zároveň se svými 85 metry nejvyšší.

Po stopách minulosti
Prázdniny v Barbianu se ponesou ve znamení setkání s historií. Důkazem, že je Barbian odnepaměti důležitou křižovatkou, jsou historické cesty - pozůstatky císařské silnice v osadě Saubach nebo trasa Kunsterweg ve vesnici Kollmann, která vznikla v roce 1314 a dodnes slouží k turistice. Z Barbianu je na dohled hrad Trostburg stojící v obci Waidbruck. Působivý hradní komplex vznikl na konci 12. století. Kus svého mládí zde strávil pozdně středověký básník a zpěvák Oswald von Wolkenstein.

Pochoutky z Barbianu: ochutnávání a na túře za švestkami a kaštany
Během dovolené v Barbianu nepřijdou zkrátka ani chuťové pohárky. Švestky, o které se zdejší sedláci starají na stráních Barbianu od pozdního středověku, jsou i dnes důležitou ingrediencí selské kuchyně a představují součást sladkých pokrmů. Každý rok v září věnují obyvatelé Barbianu modrému peckovitém ovoci celou řadu kulinářských akcí. Během Švestkových týdnů v Barbianu je možné toto ovoce ochutnávat v nejrůznějších variacích: od marmelády přes švestkový chléb, švestkové knedlíky až po švestkový štrúdl. Po jídle přijde vhod procházka mezi stromy švestek po turistické stezce věnované těmto plodům s názvem Zwetschkenwanderweg, kde se na tabulích dočtete mnoho informací. Během podzimních měsíců se kulinářské akce v Barbianu zaměřují na jedlé kaštany. Ve starých sklepích se slaví Törggelen a servírují se chutná jídla, při kterých je pomyslnou třešničkou na dortu pokrm z kaštanů. Ať už se jedná o pečené kaštany nebo se používají jako náplň do selských taštiček. Z Barbianu se lze také pohodlně dostat ke třetí části kaštanové stezky Eisacktaler Keschtnwegs. Tato turistická trasa prochází pěkně upravenou krajinou, malými osadami a pestrými smíšenými lesy. Asi po pěti hodinách chůze se je možné dostat až do místa Leitach na náhorní planině Rittner Hochplateau.

Proč strávit dovolenou v Barbianu?
  • Nejšikmější kostelní věž v provincii
  • Přírodní zajímavost v podobě vodopádů v Barbianu
  • Speciality spojené se švestkami z Barbianu a kaštany z Eisacktalu

Apartmány a pokoji

Nalezeno pro vás: 14 Statky