V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Dovolená na statku ve Sterzing: ve městě Fuggerů

prohlédnout statky ▼
Dovolená na statku v Sterzing
Během dovolené na statku ve Sterzingu se seznámíte se zajímavou historií a pestrou současností tohoto alpského města.

Sterzing byl už několikrát zvolen jedním z nejkrásnějších malých měst Itálie. Díky zdobným měšťanským domům, malebným nákupním uličkám a středověkým náměstím. Na zájemce o kulturu tu čekají kostely, muzea a historické budovy. Kromě toho je toto město Fuggerů jedním z nejvýše položených v celých Alpách. Obec ohraničují Stubaiské, Zillertalské a Sarntalské Alpy. Ve Sterzingu se spojuje pestrý městský ruch s typickým životem sedláků.

Dovolená na statku ve Sterzingu: cestou k utajeným místům
Symbolem Sterzingu je městská věž Zwölferturm. Je vysoká zhruba 46 metrů a odděluje starou a novou část města. Věž Zwölferturm byla postavena mezi roky 1468 a 1472, dříve sloužila jako sídlo hasičů. Její základní kámen měl osobně položit kníže Zikmund Tyrolský. V roce 1867 shořela červená sedlová střecha, na jejím místě byla zřízena dnešní střecha se zubatým štítem. Při komentované prohlídce města vedoucí po tajných místech Sterzingu se návštěvníci v létě dostanou i dovnitř věže. Během každoročního vánočního trhu ve Sterzingu tu vystavují ručně vyřezávaný betlém.

Blahobyt ve Sterzingu: odkaz Fuggerů
Radnice ve Sterzingu je další ozdobou města, prohlédnout si je možné i její působivou uměleckou sbírku. V této skvostné budově z 15. století s výrazným rohovým arkýřem dodnes zasedá městská rada. Gotický sál, ve kterém se radní setkávají, platí za jeden z nejkrásnějších v Tyrolsku. Stavba této jedinečné budovy začala během slavné hornické epochy, která městu přinesla blahobyt. Okolo roku 1400 odstartovala éra důlních činností v okolních údolích Ridnaun, Pflersch a u hory Schneeberg. Mnoho podnikatelů se v té době přesunulo právě do Sterzingu a začaly se zde stavět honosné budovy. Dokonce i bohatý rod Fuggerů původem z Augsburgu, majitelé stříbrných dolů, se do Sterzingu přistěhoval. Díky nim získalo alpské město označení město Fuggerů.

Domácí jogurt, jihotyrolské knedlíky ... požitek à la Sterzing
Během dovolené na statku ve Sterzingu získají hosté přehled o kulinářských zvláštnostech města a jeho okolí. Vrcholem léta jsou Slavnosti jogurtu ve Sterzingu. Zdejší mlékárna se proslavila výrobou jogurtů a spolu s hotely a hostinci představuje své produkty. Podávají se nápaditá jogurtová jídla, koná se gala večeře, ochutnávka na náměstí a nechybí ani pestrý slavnostní program. Návštěvníci si mohou prohlédnout výrobu a udělají si obrázek o tom, jak se mléko zpracovává na horský sýr a horské máslo.

Každou druhou neděli v září je v historickém centru města středem pozornosti oblíbený pokrm Jihotyrolanů. Řada stolů s délkou přes 300 metrů se zaplní při Jihotyrolských knedlíkových slavnostech nejrůznějšími knedlíkovými jídly. Špenátové a špekové knedlíky, sýrové noky a jahodové knedlíky: představuje se na třicet knedlíkových variací – od vydatných po sladké. Jedlíci to s výběrem nemají lehké.

Kultura a volnočasová zábava na dosah
K mnoha kostelům, jako například k překrásné stavbě farního kostela Matky Boží v Moosu, k muzeu Multschermuseum nebo k Městskému muzeu, je to během dovolené z vašeho apartmánu ve Sterzingu jen co by kamenem dohodil. Aktivní dovolenkáři se dostanou za několik minut k hoře Rosskopf, na golfové hřiště, na zimní stadion nebo do lanového centra. V zimě se ze Sterzingu pohodlně přemístí do lyžařských oblastí Ratschings-Jaufen, Rosskopf a Ladurns.

Proč strávit dovolenou ve Sterzingu?
  • Špičkoví muzikanti rozezní při akci „Orfeo Music Festival“ památná místa ve městě
  • Nejdelší sáňkařská dráha Itálie na hoře Rosskopf
  • Předvánoční čas spojený s působivým vánočním trhem ve Sterzingu