V souvislosti se směrnicí 2009/136/EU vám sdělujeme, že tyto internetové stránky používá vlastní cookies a cookies třetích stran, aby fungovala efektivně navigace a bylo možné bezproblémově využívat funkcionality.

Hochpustertal: Opravdu velké zážitky

5 důvodů, proč strávit dovolenou na statku v údolí Hochpustertal:

Horský statek v údolí Hochpustertal

1 Vysoko nahoře

Vesnice v údolí Hochpustertal leží v nadmořské výšce 1.000 až 1.500 metrů, horské statky sahají ještě výše, i přes 1.700 metrů.
 
Pragser Wildsee

2 Nádherná hra slunečních barev

Neexistuje mnoho míst, kde by bylo možné načerpat tolik síly jako při pohledu na Dolomity. Když se do jihotyrolského horského symbolu opřou první sluneční paprsky, nebo večer, když se zapadající slunce zrcadlí v jezeru Pragser Wildsee!
Drei Zinnen v Sextenských Dolomitech

3 Nejkrásnější hory světa

Skalní skupina Drei Zinnen se svou typickou světlou barvou patří k nejznámějším v Alpách. Slavné výstupy tu podnikla řada horolezců.
Ferraty v údolí Hochpustertal

4 Svědkové pohnuté minulosti

Příznivci ferratových túr se mohou vydat po stopách vojáků, kteří bojovali v Alpách během první světové války. Četné chodníky a tunely se táhnou napříč skalami dolomitské fronty.
Zasněžená krajina v údolí Hochpustertal

5 Tak trochu výstřední tvář zimy

Zasněžená příroda v sobě skrývá zvláštní krásu a klid. Při zimních procházkách nebo na túrách se sněžnicemi světem nejrůznějších tvarů to někdy vypadá, jako by se čas zcela zastavil.
 

Tipy pro údolí Hochpustertal

Stojí za vidění: Rudolf-Stolz-Museum v Sextenu, farní kostel a klášterní muzeum v Innichenu, muzeum přírodního parku (Naturparkhaus) v Toblachu, muzeum cestovního ruchu Haus Wassermann v Niederdorfu
Zajímavé turistické cíle: Drei Zinnen, Pragser Wildsee, Fischleintal, Plätzwiese, cyklotúra z Innichenu do Lienze (zpáteční cesta vlakem)
Lyžařská oblast: Sextenské Dolomity