X Cookies allow us to provide our services. By using our services, you agree that we may use cookies. Click here for further information.

Dovolená na jihu Jižního Tyrolska

Středomořský flair, vinařské vesničky jako z obrázku

Jih Jižního Tyrolska je přitažlivý. Kde je ale nejkrásnější? V rušném Bolzanu, v idylických regionech Überetsch a Unterland nebo v prosluněném Hochplateau? Těžko říct.
Nejlepší by byl mix všech částí Jižního Tyrolska. Ubytujte se na dovolené v apartmánu na statku a podnikejte odtamtud výlety. Bolzano je ideálním místem k posezení v kavárničkách a k nákupům v šarmantním centru, můžete tu filozofovat a užívat si při tom výhled na světoznámé vrcholy Dolomit-Schlern a Rosengarten. Po 200 dnů v roce je tu možné jíst venku a užívat si symfonii tyrolské a italské kuchyně.

Komu to tady v kotlině nevyhovuje, ten se v závislosti na ročním období přemístí na letní či zimní hory - do města Jenesien, na Ritten nebo do údolí Sarntal. Anebo se vydá do regionu Überetsch, který je se svými kopečky, vinohrady, krásnými sídly, hrady a zámky a také statky možná nejkrásnější částí Jižního Tyrolska. Milovníci vína si tu naplno užijí Vinnou stezku, zatímco milovníci vody najdou ochlazení u jezer Kalterersee nebo Montiggler Seen .

Tipy pro jih Jižního Tyrolska

Skalní pyramidy Ritten
Pamětihodnosti
Messner Mountain Museum Firmian na hradě Sigmundskron, podloubí v Bolzanu a Ovocný trh, Muzeum vína Kaltern, hrad Moos-Schulthaus (Eppan, muzeum středověkého bydlení), hrad Hocheppan, podloubí v městě Neumarkt, hrad Haderburg (Salurn), Muzeum člověka v čase (Kurtatsch), známý poutní kostel Maria Weißenstein, výroba sektu Arunda (Mölten), Langfenn (Jenesien), vyšívání na kůži v Sarn, včelařský statek Bienenhof (Ritten)

Zajímavé turistické cíle
St. Oswald - promenáda, hrad Leuchtenburg (Kaltern), ledové díry (Eppan), údolí Frühlingstal, procházka okolo jezer Montiggler Seen (Eppan), Castelfeder, Trudner Horn, propast Bletterbachschlucht (Aldein), Schönrastalm, Weißhorn a Schwarzhorn, Stoanerne Mandlen, Salten, jezero Durnholzer See, skalní pyramidy Ritten

Lyžařské oblasti
Obereggen - Ski Center Latemar, Jochgrimm, Reinswald - Sarntal, Rittner Horn

Dovolená na jihu Jižního Tyrolska
> Apartmány na jihu Jižního Tyrolska
> Pokoje k pronájmu na jihu Jižního Tyrolska
 

jih Jižního Tyrolska přehled

Dovolená na statku v Sarntal

Dovolená na statku v Sarntal

Během dovolené na statku v Sarntalu poznáte údolí, které si dochovalo svůj přirozený původní ráz.
Detail
Dovolená na statku v Ritten

Dovolená na statku v Ritten

Že je dovolená na statku na Rittenu dobrým nápadem, dokazuje skutečnost, že tu už v 16. století vynalezli slovní spojení „letní osvěžení“.
Detail
Dovolená na statku v U Jihotyrolské vinné stezky

Dovolená na statku v U Jihotyrolské vinné stezky

Během dovolené na statku u Jihotyrolské vinařské stezky zjistíte, co opravdu znamená latinské „In vino veritas“.
Detail
Dovolená na statku v Nejjižnější cíp Jižního Tyrolska

Dovolená na statku v Nejjižnější cíp Jižního Tyrolska

Dovolená na statku v nejjižnějším cípu Jižního Tyrolska – tak trochu stranou, ale přitom je to všude kousek.
Detail
Dovolená na statku v Okolo přírodní parku Trudner Horn

Dovolená na statku v Okolo přírodní parku Trudner Horn

Dovolená na statku v oblasti okolo přírodního parku Trudner Horn slibuje řadu zajímavostí: dozvíte se spoustu informací, budete rozjímat a dokonce zažijete mnohá dobrodružství.
Detail
Dovolená na statku v Mölten - Jenesien

Dovolená na statku v Mölten - Jenesien

Můžete se vydat na vyjížďku v sedle haflingera nebo se vydáte na výlet ke stovkám skalních pyramid. Během dovolené na statku v obcích Mölten a Jenesien budete obdivovat pestrý region okolo horského hřbetu Tschögglberg.
Detail